کد خبر:175259
پ
لوکوموتیو
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ورود ۸۸ دستگاه لوکوموتیو، واگن باری و مسافری به شبکه ریلی

بیست روز پس از اولین مراسم بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی امروز نیز ۸۸ دستگاه لوکوموتیو، واگن باری و مسافری وارد شبکه ریلی کشور شد.

بیست روز پس از اولین مراسم بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی امروز نیز ۸۸ دستگاه لوکوموتیو، واگن باری و مسافری وارد شبکه ریلی کشور شد.

 

*** دومین مراسم بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مراسم دومین مرحله بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی در سال جهش تولید در ساختمان مرکزی راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران و با حضور وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

 

دهم اردیبهشت ماه نیز مراسم اولین مرحله از بهره‌برداری از ناوگان جدید ریلی برگزار و ۵۶ دستگاه جدید تولید داخل به خطوط ریلی کشور وارد شد.

 

*** توسعه شبکه ریلی

 

چهار شرکت سازنده داخلی از جمله مپنا لوکوموتیو و واگن پارس به ارزش بیش از ۱۲۵ میلیارد تومان در ساخت این واگن‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌ بودند.

 

در سالی که از سوی رهبر معظم انقلاب به عنوان سال جهش تولید نامگذاری شده ۱۰۰ درصد این ناوگان ریلی در فروردین امسال در شرکت‌های داخلی تولید شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۱۴۳ درصد رشد نشان می‌دهد.

 

بنابر آمار منتشر شده از سوی شرکت راه‌آهن، در فروردین ماه امسال در مجموع ۵۰ دستگاه واگن باری، ۲ دستگاه واگن مسافری، ۲ دستگاه لوکوموتیو در ۴ شرکت داخلی تولید شد و ۲ دستگاه لکوموتیو نیز پس از بازسازی کامل وارد خطوط ریلی کشور شدند.

 

*** برنامه‌های خطوط ریلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، برنامه شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران افزایش حمل بار و مسافر در خطوط ریلی کشور است، تا نیمه اردیبهشت امسال ۵.۱ میلیون تن بار با شبکه ریلی در کشور جابجا شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته چهار درصد در تناژ و ۱۶ درصد در تن کیلومتر افزایش یافته است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید