کد خبر:174792
پ
سردار محمدرضا مقیمی
رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا:

جلسات پلیس با وزارت صمت درباره بازار خودرو و برخی عوامل گرانی

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ضمن اطلاع‌رسانی از برخورد این پلیس با عوامل ایجاد اخلال و احتکار در بازار خودرو؛ از آرامش نسبی این بازار و ایجاد امنیت اقتصادی در بازار خودرو در روزهای جاری خبر داد. 

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا ضمن اطلاع‌رسانی از برخورد این پلیس با عوامل ایجاد اخلال و احتکار در بازار خودرو؛ از آرامش نسبی این بازار و ایجاد امنیت اقتصادی در بازار خودرو در روزهای جاری خبر داد. 

 

 

*** حضور پلیس امنیت اقتصادی در جلسات وزارت صمت

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سردار محمدرضا مقیمی پیرامون اقدامات انجام شده توسط ناجا، گفت:

از هفته‌های گذشته برای ایجاد امنیت اقتصادی ، بحث احتکار خودرو و اقدامات برخی افراد سودجو ، که ممکن است با احتکار و بالا بردن قیمت، بازار را دچار چالش کنند کارمان را آغاز کردیم.

ما به عنوان پلیس امنیت اقتصادی یکی از اصلی‌ترین اولویتهایمان پیشگیری از اقدامات غیرقانونی است. ما به اقدامات مقابله‌ای میپردازیم و میخواهیم که از ابتدا جرمی رخ ندهد و شرایط برای فعالیت اقتصادی تسهیل اقتصادی ایجاد شود.

در جلسات جهش تولید در وزارت صمت مستمرا حضور داشتیم و مورد نحوه تولید،عرضه، شرایط و نحوه ثبت نام تصمیم های خوبی اتخاذ شد. امیدواریم که با اقدامات انجام شده شاهد احتکار و سودجویی در بازار خودرو نباشیم، اما طبیعتا با موارد تخلف و اخلال در بازار برخورد خواهیم کرد.

 

 

*** فضای مجازی باعث آشفتگی قیمت‌ها 

  


مقیمی ضمن اشاره به  قیمت‌گذاری کاذب خودروها در فضای، افزود:‌

مواردی هم بوده که افراد سودجو با درج آگهی کذب و اعلام قیمت نادرست و غیرمتعارف در برخی سایت‌ها و کانال‌ها تلگرامی باعث آشفتگی بازار می‌شوند.

ما سعی کردیم که در این حوزه هم ورود کنیم و با هماهنگی مقام قضایی فضاهایی را که بخواهند خودرو را با قیمت غیر واقعی آگهی کنند مسدود کرده و با آن برخورد کنیم.

 

 

 *** آرامش تدریجی بازار با اقدامات انجام شده

 

 

وی در ادامه، خاطر نشان کرد:

در حال حاضر با مجموع اقدامات انجام شده، بازار آرام آرام به سمت شرایط عادی باز می‌گردد. باید از تمام توان شرکت‌های خودروساز استفاده کرد.

قیمت‌گذاری سریع با درنظر گرفتن انصاف برای تولیدکننده و مشتری و افزایش نظارت نهادهای نظارتی، از جمله اقداماتی است که میتواند در بازار خودرو موثر باشد. همچنین جلوگیری از قیمت‌گذاری در کانال‌ها و شبکه‌های مجازی هم جزو مواردی است که باید مورد توجه قرار بگیرد.

 

 

*** گزارش تخلف و احتکار به ۱۱۰ 

 

 

سردار مقیمی در خصوص جلسه مشترک ناجا و وزارت صمت، خاطر نشان کرد :

در جلساتی که در وزارت صمت داشتیم بر این موضوع تاکید شد و از مردم می‌خواهیم که اگر  با موارد احتکار خودرو مواجه شدند حتما موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ گزارش کنند.

 

 

*** چرایی انبار شدن خودرو در برخی از شرکتهای خودروسازی

 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا در پایان با اشاره به انبار شدن برخی از خودروها در انبار کارخانه، گفت:  

برخی از خودروسازان، خودروهایشان به دلیل نداشتن یورو ۵ یا عدم تایید از سوی محیط زیست در انبار مانده است. ما هم در جلساتی که با مسئولان داریم کمک می‌کنیم تا این موارد رفع شود و خودرویی بی‌دلیل در پارکینگ نماند.

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید