کد خبر:174952
پ
قیمت سکه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

افزایش ۷ میلیونی قیمت سکه

متوسط قیمت یک سکه بهار آزادی طرح جدید در سال ۸۹ حدود ۳۲۵ هزار تومان بوده است که در مقایسه با قیمت امروز با افزایش ۷ میلیونی در ۱۰ سال اخیر رو به رو شده است.

متوسط قیمت یک سکه بهار آزادی طرح جدید در سال ۸۹ حدود ۳۲۵ هزار تومان بوده است که در مقایسه با قیمت امروز با افزایش ۷ میلیونی در ۱۰ سال اخیر رو به رو شده است.

 

*** افزایش قیمت سکه طرح جدید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طبق آمار بانک مرکزی متوسط قیمت فروش یک قطعه سکه تمام بهارآزادی طرح جدید در سال ۸۹ معادل ۳۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان بوده است.

با این حساب،‌ قیمت سکه از ۳۲۵ هزار و ۱۰۰ تومان در سال ۸۹ به ۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در روز  ۲۸ اردیبهشت ماه سال ۹۹ رسیده است! بنابراین قیمت‌سکه طی سال حدود ۷ میلیون تومان افزایش داشته است.

 

*** قیمت فروش سکه طرح قدیم

 

براساس آمار بانک مرکزی، متوسط قیمت فروش یک سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم در بازار آزاد شهر تهران در اسفندماه سال جاری ۵ میلیون و ۸۹۷ هزار و ۳۰۰ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۷٫۹ درصد و ۳۱٫۸ درصد افزایش نشان می‌دهد.

همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در ماه یاد شده به ترتیب ۵ میلیون و ۳۴۱ هزار و ۷۰۰ تومان و ۶ میلیون و ۱۵۸ هزار و ۳۰۰ تومان بوده است.

 

*** حداکثر و حداقل نرخ فروش سکه

 

متوسط قیمت فروش یک سکه‌‌تمام بهار آزادی طرح جدید در اسفند ماه ١٣٩٨ در بازار آزاد شهر تهران ۵ میلیون و ۹۸۳ هزار و ۳۰۰ تومان بود که در مقایسه با ماه قبل و ماه مشابه سال قبل به ترتیب ۱۸٫۶ درصد و ۲۹٫۲ درصد افزایش نشان می‌دهد. همچنین حداقل و حداکثر نرخ فروش سکه مذکور در ماه یاد شده به ترتیب ۵ میلیون و ۳۷۵ هزار تومان و ۶ میلیون و ۲۵۵ هزار تومان بوده است.

متوسط قیمت فروش یک سکه‌تمام بهار آزادی طرح قـدیم در بازار آزاد شهر تهران در سال ۹۸ معادل ۴ میلیون و ۵۲۳ هزار و ۴۰۰ و طرح جدید ۴ میلیون و ۶۱۸ هزار و ۱۰۰ تومان بود که نسبت به سال ۹۷ به ترتیب ۳۳٫۹ درصد و ۲۹٫۹ درصد افزایش یافته است.

 

***  نگاهی به قیمت سکه در سال گذشته

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، متوسط قیمت سکه طرح جدید در بهمن ماه سال گذشته ۵ میلیون و ۴۳ هزار و ۷۰۰ تومان، دی ماه ۴ میلیون و ۷۵۴ هزار و ۳۰۰ تومان، آذرماه ۴ میلیون و ۴۵۰ هزار و ۸۰۰ تومان، آبان ماه ۴ میلیون و ۲۷ هزار و ۴۰۰ تومان، مهر ماه ۴ میلیون و ۹ هزار و ۶۰۰ تومان، شهریور ماه ۴ میلیون و ۹۴ هزار و ۹۰۰ تومان، مرداد ماه ۴ میلیون و ۲۰۳ هزار و ۲۰۰ تومان، تیرماه ۴ میلیون و ۴۷۰ هزار و ۱۰۰ تومان، خرداد ماه ۴ میلیون و ۶۶۳ هزار و ۸۰۰ تومان، اردیبهشت ماه ۵ میلیون و ۷ هزار و ۴۰۰ تومان و در فروردین ماه ۴ میلیون و ۷۹۸ هزار و ۸۰۰ تومان بوده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 16 =

کلید مقابل را فعال کنید