خبرنگار :
پ
صنایع پلاس

مدرن‌ترین روش‌های آرماتوربندی با سرعت فوق‌العاده + فیلم

سرعت فوق‌العاده آرماتوربندی با تکنیک‌ها ساده تا ابزار پیچیده و مدرن را به تصویر می‌کشد.

 

*** اهمیت آرماتور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، آرماتوربندی از حساس‌ترین قسمت‌های ساختمان بتنی است و دقت و سرعت آن می‌تواند تأثیر مستقیم بر کیفیت و زمان اجرای پروژه‌ها داشته باشد. در سرویس صنایع پلاس مجموعه‌ای از مدرن‌ترین روش‌های آرماتوربندی را جمع‌آوری و در قالب فیلم در اختیار مخاطبین گرامی قرار می‌دهیم.

 

*** آرماتوربندی چیست؟

 

آرماتوربندی فرایندی است که در آن میلگرد و سایر محصولات فولادی با ترتیب خاص کنار هم چیده می‌شوند و به کمک جوشکاری سرد یا بست فلزی به هم وصل می‌شوند. آرماتوربندی یکی از اصلی‌ترین شیوه‌ها برای ایجاد ساختمان‌های مدرن است.

در واقع ترکیب آرماتور و بتن خالی باعث ایجاد یک سنگ مصنوعی می‌شود که از لحاظ مختلف مناسب است. آرماتور به بتن کمک می‌کند که به شکل دلخواه مهندسین استحکام لازم را بگیرد.

 

*** اصول بستن میلگرد

 

به‌طورکلی دو روش برای بستن میلگرد به کمک سیم مفتول وجود دارد: روش ضربدری و روش بستن از کنار. در روش ضربدری، دو میلگرد آرماتور بر روی یکدیگر قرار می‌گیرند و سیم مفتول به حالت ضربدری از زیر و روی آنها عبور می‌کند. بعد از بستن انتهای سیم مفتول به یکدیگر، به کمک یک انبردست یا گازانبر انتهای دو مفتول را گرفته و آن را بپیچانید تا به طور کامل سفت شود. در انتهای کار نیز باید باقیمانده سیم مفتول را به سمت پایین خم کنید تا از ایجاد یک سطح نوک‌تیز جلوگیری شود.

 

*** روش‌های مدرن

 

در روش‌های مدرن بستن میلگرد به یکدیگر به‌صورت نیم اتوماتیک یا اتوماتیک انجام می‌شود. در فیلمی که به پیوست آماده است می‌توانید افزایش سرعت را که با یک ابزارهای ساده یا با دستگاه‌های مخصوص آرماتوربندی است مشاهده کنید.

 

 

در ادامه مجموعه فیلم روش‌های بستن مفتول آرماتور را مشاهده فرمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت − یک =

کلید مقابل را فعال کنید