کد خبر:174646
پ
افزایش تولید و صادرات
سرپرست معاونت بازرگانی وزارت صنعت:

جزئیات سیاست جدید وزارت صنعت برای تامین نیازهای صنایع پایین دستی فولاد/ افزایش تولید و صادرات فولاد در سال۹۹

 سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام تشکیل جلسه کمیته سیاست‌گذاری فولاد در روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت، از برنامه افزایش تولید و صادرات فولاد در سال ۹۹ خبر داد.

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت ضمن اعلام برنامه افزایش تولید و صادرات فولاد در سال ۹۹، از تشکیل جلسه کمیته سیاست‌گذاری فولاد در روز دوشنبه ۲۹ اردیبهشت خبر داد.

 

*** تنظیم بازار برای تولید حداکثری

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدرضا کلامی با اشاره به سیاست‌های کارگروه تنظیم بازار و در راستای توجه به تولید حداکثری فولاد در کشور، گفت:
سیاست کلی وزارت صنعت، معدن و تجارت تولید حداکثری فولاد و توزیع مناسب آن در صنایع پایین‌دستی به منظور تأمین مواد اولیه مورد نیاز آنها از جمله کارخانجات تولیدکننده مقاطع طویل و مقاطع تخت است که بر اساس آن بتوان تقاضای کف بازار و کارخانجاتی که از محصولات فولادی تخت مانند ورق برای تولید محصولات خود استفاده می‌کنند، را پاسخ داد.

 

*** تولید فولاد برای صنایع پایین‌دستی

 

سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، افزود:
محصولات فولادی تولید شده از سوی کارخانجات داخلی، در تولید صنایع پایین‌دستی همچون خودرو و لوازم خانگی که از جمله اولویت‌های اصلی مورد توجه وزارت صنعت، معدن و تجارت هستند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
بر این اساس، مطابق با قول مساعد و همراهی که صنایع بالادستی صنعت فولاد کشور دارند، قرار است که عرضه کالا با نرخ مناسب صورت گیرد.

 

*** سیاست‌گذاری افزایش تولید و صادرات فولاد

 

وی در ادامه، تصریح کرد:
بر این اساس، کمیته تخصصی محصولات فولادی طی هفته پیش رو تشکیل جلسه خواهد داد و نسبت به بازنگری مجدد در سیاست‌های مرتبط و نیز ابلاغ تکالیف جدید وارد عمل خواهد شد.
به گونه‌ای که ضمن افزایش تولید فولاد در کشور، برنامه افزایش صادرات این محصولات در سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸ نیز محقق شود.

 

*** ایجاد تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در پایان سرپرست معاونت بازرگانی داخلی وزارت صنعت، معدن و تجارت، گفت:
فولادسازان علیرغم نوسانات نرخ ارز، همراهی لازم را در راستای تأمین نیاز مصرف‌کنندگان داخلی حداقل در سقف قیمت‌های صادراتی به سایر کشورها، صورت داده‌اند.
ضمن اینکه وزارت صنعت با بهره‌گیری ظرفیت تشکل‌های تخصصی بخش خصوصی، سیاست‌های مرتبط را به گونه‌ای اعمال خواهد کرد که ضمن جهش تولید و صادرات، با تبدیل مواد خام به کالای با ارزش افزوده بالاتر، زمینه اشتغال پایدار و عرضه کالا با نرخ مناسب را نیز فراهم نماید.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − یک =

کلید مقابل را فعال کنید