کد خبر:173956
پ
سهمیه‌بندی صادرات فولاد
سرپرست سازمان صنعت استان سمنان:

۲۵۹ فرصت شغلی جدید در استان سمنان

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان پیرو پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۸ به واحدهای صنعتی، از ایجاد  ۲۵۹ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت این استان خبر داد.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان پیرو پرداخت تسهیلات رونق تولید ۹۸ به واحدهای صنعتی، از ایجاد  ۲۵۹ فرصت شغلی جدید در بخش صنعت این استان خبر داد.

 

*** ۲۵۹ فرصت شغلی جدید  

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی تشنه دل در دویست و بیست و چهارمین جلسه کارگروه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان سمنان با اعلام این خبر ،اظهار داشت:

با پرداخت تسهیلات رونق تولید به ۵۵ واحد صنعتی ، ۲۵۹ فرصت شغلی جدید در این واحدها ایجاد شده است.

 

 

*** گزارشی از تسهیلات پرداختی 

 

 

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در خصوص تسهیلات پرداختی به واحدهای صنعتی این استان، افزود:

طی پایش صورت گرفته توسط کمیته نظارت بر تسهیلات رونق تولید استان ۳هزار و ۹۴۰ میلیارد ریال تسهیلات به این تعداد واحد صنعتی پرداخت شده است .

 ۵۴ درصد از تعهد پرداخت تسهیلات و  ۱۲۵ درصد از تعهد اشتغال ایجاد شده در این تعداد واحدها تا کنون محقق شده است.

۴۱۲ واحد تولیدی صنعتی و کشاورزی بالغ بر ۱۴هزار و ۵۰ میلیارد ریال تسهیلات در قالب رونق تولید ۹۸ و بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال دریافت کرده‌اند.

از مجموع تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، ۲۴۱ واحد به ارزش ۱۰ هزار و ۷۰۰ میلیارد ریال مربوط به رونق تولید و ۱۷۱ واحد به ارزش ۳۳۵۱ میلیارد ریال مربوط به بند الف تبصره ۱۸ برنامه تولید و اشتغال می‌باشد.

 در قالب تسهیلات رونق تولید ۹۸، ۷۰۹ واحد تولیدی جهت دریافت تسهیلات به ارزش بیش از ۲۶ هزار و پانصد میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند .

از این تعداد، ۳۷۲ پرونده جهت عقد قرارداد در بانک‌های عامل در دست بررسی می‌باشد.

 

*** رفع موانع تولید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان در پایان بیان کرد:

در بخش رفع موانع تولید کارگروه استان تا این جلسه بیش از ۱۰۵۰ واحد تولیدی مشکل دار در جلسات کارگروه مطرح و بررسی شده است.

 در جهت رفع موانع موجود، ۲۲۵۴ مصوبه به تصویب اعضا رسیده است که از این تعداد، ۷۵ درصد مصوبات اجرایی و مابقی در دست اقدام است.

 

دبیر کارگروه رفع موانع تولید استان سمنان در ادامه، افزود:

در این نشست و با تصمیم اعضای کارگروه، ۱۹ واحد کشاورزی جهت دریافت تسهیلات از محل منابع رونق تولید ۹۸ به ارزش ۲۷ میلیارد ریال به بانک‌های عامل معرفی و همچنین مشکلات بانکی، مالیات و زیربنایی سه واحد تولیدی کبیر صنعت آروین منش، روناس کاشی و پارس آلتون نیرو بررسی شد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید