خبرنگار :
پ
صنایع پلاس

جدیدترین کمباین برداشت سیب‌زمینی / نهایت قدرت و بهره‌وری +فیلم

جدیدترین کمباین برداشت سیب‌زمینی نهایت قدرت و بهره‌وری را به تصویر می‌کشد.

 

*** برداشت مکانیزه سیب‌زمینی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یکی از ضرورت‌های توسعه پایدار را می‌توان مکانیزاسیون کشاورزی دانست؛ و افزایش بهره‌وری در کشت سیب‌زمینی به‌عنوان یک محصول استراتژیک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. در ادامه نگاهی به شرایط کشت سیب‌زمینی در ایران خواهیم داشت و می‌توانید فیلم جالبی از برداشت مدرن سیب‌زمینی را مشاهده فرمایید.

 

*** تعریف مکانیزاسیون کشاورزی

 

مکانیزاسیون کشاورزی مجموعه‌ای برای شناخت و به‌کارگیری انواع مختلف ماشین، در مراحل مختلف تولید و فرآوری محصولات کشاورزی را شامل می‌شود. در واقع مکانیزاسیون، استفاده از وسایل و ادوات مکانیکی و تکنولوژی روز در کشاورزی برای افزایش بهره‌وری می‌باشد.

 

*** راهی برای افزایش ۳۰ تا ۶۰درصدی محصولات

 

کارشناسان استفاده از مکانیزاسیون در کاشت، داشت و برداشت محصولات را باعث افزایش ۳۰ تا ۶۰درصدی محصول می‌دانند که علاوه بر افزایش درآمد برای کشاورزان باعث حفظ محیط‌زیست نیز می‌شود. همچنین با صنعتی شدن کشاورزی در محصولات مختلف نزدیک به ۵۰ تا ۶۰درصد کاهش هزینه تولید اتفاق خواهد افتاد.

 

*** شرایط کشت سیب‌زمینی در ایران

 

بر اساس آمار رسمی سازمان فائو در سال ۲۰۱۹ ایران تولید بیش از ۵ میلیون تن سیب‌زمینی را در سطح زیر کشت ۱۶۰ هزار هکتار دارا بوده است.

 

*** تفاوت در بهره‌وری با آمریکا

 

آمار سازمان فائو در سال ۲۰۱۷ نشان می‌دهد آمریکا در ۴۱۵ هزار هکتار مزرعه ۲۰ میلیون تن سیب‌زمینی برداشت کرده است.

با توجه به آمار فائو در هر هکتار از مزارع آمریکا حدود ۴۸٫۲ تن و در ایران حدود ۳۱٫۸ تن سیب‌زمینی برداشت شده است که ۳۴درصد تولید کمتر در ایران را نشان می‌دهد.

 

 

در پایان می‌توانید فیلم کمباین برداشت سیب‌زمینی را مشاهده نمایید:

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید