کد خبر:172416
پ
تنظیم بازار شب عید
در پایان جلسه کمیسیون اقتصادي همایش استانداران در وزارت كشور مطرح شد؛

اشتغال اولویت اصلی برنامه امسال وزارت کشور/ همکاری وزارت کشور و وزارت تعاون

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ایجاد و حفظ اشتغال را اولویت اصلی برنامه های اقتصادی وزارت کشور در سال جاری اعلام کرد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزارت کشور ایجاد و حفظ اشتغال را اولویت اصلی برنامه های اقتصادی وزارت کشور در سال جاری اعلام کرد.

 

*** اتخاذ راه حل های کارآمد به‌منظور حل چالش های اقتصادی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بابک دین پرست در پایان نشست کمیسیون اقتصادی همایش استانداران سراسر کشور در تهران، افزود:

محور حرکت و برنامه ریزی اقتصادی در استانداری ها، دستوراالعمل ۳۰ گانه اقتصادی وزیر کشور است زیرا ما معتقدیم حل چالش های اقتصادی و اتخاذ راه حل های کارآمد برای برون رفت از این چالش ها، باید مبنای کار ما باشد.

 

*** نحوه عملیاتی کردن اولویت های اقتصادی ۳۰ گانه وزارت کشور

 

معاون وزیر کشور با اشاره به برگزاری نشست با حضور ۱۰ استاندار در کمیسیون تخصصی اقتصادی، نحوه عملیاتی کردن اولویت های اقتصادی ۳۰ گانه وزارت کشور در سال جاری مورد بحث و بررسی قرار گرفت، تصریح کرد: 

در این نشست، هر یک از استانداران با اشاره به شرایط و ظرفیت های مناطق مختلف کشور، مسائل استان خود را مطرح کرده و راههای ایجاد رونق اقتصادی، بهبود وضعیت اشتغال و نحوه اجرای هر چه بهتر دستورالعمل اقتصادی وزیر کشور را بررسی کردند.

 

***  همکاری وزارت کشور و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی

 

دین پرست در تشریح اولیت‌های دو وزارت‌خانه، گفت:

در این نشست که دکتر عیسی منصوری معاون اشتغال و کارآفرینی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز حضور داشت، مقرر شد با همکاری دو وزارتخانه کشور و کار، برنامه های جامع اشتغال تهیه و برای تصویب نهایی به هیات دولت ارسال شود.

 

وی در ادامه این مصاحبه، به تلاش وزارت کشور برای آزادسازی واحدهای تولیدی که در تملک بانک های دولتی قرار دارند، اشاره کرد و گفت:

حل مشکل کارآفرینان و کسانی که با حوزه اشتغال سروکار دارند، در اولویت برنامه های دولت قرار دارد.

 

*** اختصاص تسهیلات مالی به واحدهای تولیدی نیمه فعال و نیمه تمام

 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه ای وزیر کشور، افزود:

تلاش داریم با افزایش اختیارات شبکه بانکی کشور در استان ها، تسهیلات مالی مناسبی به واحدهای تولیدی نیمه فعال و نیمه تمام اختصاص دهیم تا این واحدها بتوانند با فعالیت شان، زمینه اشتغال را در استان های کشور فراهم سازند.

 

*** تمزکز مالی بر واحدهای تولیدی بزرگ

 

معاون وزیر کشور، خاطرنشان کرد:

در حال حاضر تمام تمرکزها بر کمک به واحدهای تولیدی بزرگ در کشور قرار دارد زیرا تکمیل طرح های نیمه تمام، دغدغه اصلی دولت است و تا زمانی که این طرح ها به سرانجام خوبی نرسند؛ برنامه ای برای آغاز طرح های جدید در کشور حداقل در بازه زمانی کوتاه مدت مطرح نیست.

 به گزارش خبرگزاری صنایع، همایش دو روزه استانداران سراسر کشور عصر چهارشنبه ۱۷ اردیبهشت با فعالیت چهار کمیسیون تخصصی اقتصادی، سیاسی، امنیتی و اجتماعی در وزارت کشور در تهران آغاز شد و روز پنجشنبه با سخنان دکتر «عبدالرضا رحمانی فضلی» در جمع همه استانداران پایان خواهد یافت.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 13 =

کلید مقابل را فعال کنید