کد خبر:172293
پ
علی اصغر مونسان
وزیر میراث فرهنگی و گرئدشگری خبر داد:

توقف رشد صنعت گردشگری/ گردشگری قربانی اصلی بیماری کرونا

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن معرفی گردشگری به‌عنوان قربانی اصلی در بحران کرونا از توقف رشد صنعت گردشگری خبر داد.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، ضمن معرفی گردشگری به‌عنوان قربانی اصلی در بحران کرونا، از توقف رشد صنعت گردشگری خبر داد.

 

*** لغو روادید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی اصغر مونسان با بیان اینکه در دولت دوازدهم ایام خوبی را در حوزه گردشگری با برنامه ریزی خوبی که انجام شد، به ارمغان آوردیم، گفت:

در دولت دوازدهم بازارهای هدف خارجی مشخص شد و انصافا برنامه ریزی منسجمی درباره بازارهای هدف صورت گرفت و در این راستا لغو روادید با بازارهای هدف یکی از اقدامات خوب در این زمینه با همکاری وزارت امورخارجه صورت دادیم.

 

*** اکوتوریسم و گردشگری سلامت و درمان

 

وی درباره گردشگری داخلی، بیان کرد:

در این حوزه با تنوعی که ایجاد کردیم، رونق بسیار خوبی پیدا کرده بود و طبیعت گردی موضوعی بود که مورد توجه گردشگران داخلی قرار گرفته بود. گردشگران خارجی عمدتا بازدید از میراث فرهنگی و آثار تاریخی را محور سفر خود قرار می دهند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی اظهار کرد:

در دولت دوازدهم گردشگری اکوتوریسم را به مجموعه صنعت گردشگری اضافه کردیم و در کنار گردشگری سلامت و درمان، وضعیت مناسبی را برای ایران در حوزه گردشگری رقم زده بودند به طوری که به عدد ۱۱٫۷ میلیارد دلار سهم گردشگری از صنعت تولید ناخالص ملی دست پیدا کردیم.

 

*** گردشگری قربانی اصلی بیماری کرونا

 

وی در ادامه گردشگری را قربانی اصلی بیماری کرونا دانست و عنوان کرد:

در همه نقاط جهان کرونا بیشترین آسیب را به این حوزه وارد کرد و امروز شاهد هستیم گردشگری تمام شهرها به صفر رسیده است. کشورهایی که مبنای اقتصاد خود را گردشگری قرار داده بودند، با وضعیت بحرانی در این حوزه رو به رو شدند.

 

مونسان، اشاره کرد:

متاسفانه با شیوع کرونا، رشد خوبی که در صنعت گردشگری با آن مواجه بودیم متوقف شد اما مطمئن هستم فعالین حوزه گردشگری توان لازم را دارند که مجددا شرایط را پس از دوران کرونا به وضعیت سابق بازگردانند و وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در کنار این عزیزان خواهد بود.

 

*** اعلام وضعیت سفید

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در پایان، افزود:

بی تردید به محض اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام وضعیت سفید کند و بتوانیم کرونا را شکست دهیم می توانیم گردشگری داخلی را به سرعت به وضعیت قبل از کرونا بازگردانیم.

فعالین حوزه گردشگری نگران نباشند هرچند می دانیم ایام خیلی سختی را دارند پشت سر می گذرانند بخصوص اینکه در ایام عید، به اندازه چند ماه در حوزه گردشگری درآمد داشتیم.

 

 
انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید