کد خبر:171988
پ
تعرفه آب و برق
وزیر نیرو خبر داد:

جزییات افزایش قیمت آب و برق در سال ۹۹

وزیر نیرو ضمن اعلام افزایش ۷ درصدی میزان تعرفه آب و برق در سال جاری همانند سال گذشته، از پاداش به مشترکان خوش‌مصرف خبر داد.

وزیر نیرو ضمن اعلام افزایش ۷ درصدی میزان تعرفه آب و برق در سال جاری همانند سال گذشته، از پاداش به مشترکان خوش‌مصرف خبر داد.

 

*** جزییات افزایش قیمت آب و برق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا اردکانیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد:

سال گذشته به صنایعی که با حوزه برق به واسطه قطع خاموشی‌ها، تعامل و همکاری داشتند، بیش از ۲۰۰ میلیارد تومان به بخش خانگی نیز ۱۰۶ میلیارد تومان، پاداش پرداخت کرد.

 

وی افزود:

در سال جاری همانند سال گذشته میزان تعرفه آب و برق ، ۷ درصد افزایش می‌یابد و مشترکانی که نسبت به رعایت اصلاح الگوی مصرف اقدام می‌کنند، پاداش دریافت می‌کنند.

 

*** دادن پاداش به مشترکان خوش‌مصرف 

 

وزیر نیرو تصریح کرد:

مشترکانی که میزان مصرفشان بیش از الگوی مصرف آب و برق است باید با ۱۶ درصد افزایش تعرفه پرداخت کنند و این افزایش تعرفه به معنای تامین درآمد نیست و هدف صرفا، هدایت مشترکان به سمت خوش مصرفی است.

 

اردکانیان تاکید کرد:

بیش از ۷۰ درصد از مشترکان آب و برق میزان مصرفشان زیر الگوی مصرف است و حذف قبض کاغذی، هیچگونه افزایش تعرفه را اعمال نمی‌کند.

 

*** ذخیره‌سازی منابع آبی

 

وی با اشاره به میزان افزایش بارندگی‌ها طی دو سال اخیر در سطح کشور گفت:

بارش رحمت الهی سبب شد، ۵۱ میلیارد مترمکعب ذخیره سازی منابع آبی شود و اکنون ۷۶ درصد حجم ذخایر پر است و مابقی ظرفیت خالی مخازن به صورت عمدی، به منظور احتمال سیلاب‌های ناگهانی است.

 

وزیر نیرو تصریح کرد:

در حال حاضر ۵۰ تالاب کشور، از جمله تالاب بین المللی هامون سیراب شده و دارای وضعیت بسیار مناسبی است.

 

اردکانیان اظهار داشت:

میزان بارش‌ها تاکنون ۳۰۰ میلی متر بوده است که در مقایسه با بارش‌های ۵۰ سال گذشته، ۳۵ درصد افزایش یافته است و این در حالی است که میزان بارش‌ها نسبت به مشابه سال گذشته، با کاهش ۷ درصدی مواجه بوده است.

 

*** استفاده از رله‌های مالتی فاکنشن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، لازم به ذکر است که در شرکت توزیع برق باختر از رله‌های مالتی فاکنشن ساخت داخل با حضور وزیر نیرو و استاندار مرکزی رونمایی شد.

این رله‌ها که در امنیت شبکه انتقال وفوق توزیع برق کاربرد دارد پیش از این از شرکت‌های اروپایی وارد می‌شده که با دست یابی به دانش فنی با یک پنجم قیمت نمونه خارجی در کشور تولید می‌شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید