کد خبر:171331
پ
سرمایه‌گذاری خارجی
وزیر اقتصاد:

تامین مالی بنگاه‌های تولیدی / بازارهای سرمایه و پول، مکمل یکدیگر

وزیر اقتصاد با اشاره به مکمل بودن بازارهای سرمایه و پول از تامین مالی ۲۷۵ هزار میلیارد تومانی بنگاه‎‌های تولیدی از طریق بازار سرمایه خبر داد. 

وزیر اقتصاد با اشاره به مکمل بودن بازارهای سرمایه و پول از تامین مالی ۲۷۵ هزار میلیارد تومانی بنگاه‎‌های تولیدی از طریق بازار سرمایه خبر داد. 

 

*** تامین مالی ۲۷۵ هزار میلیارد تومانی از طریق بازار سرمایه 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، فرهاد دژپسند در این نشست، تاکید کرد:

برای دستیابی به جهش تولید باید گام‌های موثرتری برای تنوع بخشی به نظام تامین مالی اقتصاد برداشت؛ با تدابیری که اتخاذ شد، در سال گذشته موفق به تامین مالی ۲۷۵ هزار میلیارد تومانی برای بنگاه‎‌های تولیدی از طریق بازار سرمایه شدیم.

 

وزیر اقتصاد با بیان اینکه خوشبختانه در دولتی مشغول به خدمت هستیم، که تجربه تحقق نرخ بیکاری تک رقمی را در سابقه کاری خود دارد، اظهار داشت:

من بنا بر مشاهدات خودم در استان‌هایی که معین آنها در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی هستم، می‌دانم که دسترسی به نرخ رشد بالا و بیکاری تک رقمی، قابل دسترسی است و فکر می‌کنم باید این مدل‌های موفق استانی را به کل کشور توسعه دهیم.

 

*** سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه برای دستیابی به جهش تولید

 

دژپسند با بیان اینکه برای دستیابی به جهش تولید، حداقل نیاز به هزار هزار میلیارد تومان، سرمایه‌گذاری از سوی دولت، بخش عمومی و بخش خصوصی در بازار سرمایه داریم، تصریح کرد:

البته به نظر من امروز بازار سرمایه ما به آن توانمندی رسیده است که بتوان روی آن حساب کرد.

 

*** تمایل بنگاه‌ها برای بورسی شدن

 

وزیر اقتصاد در خصوص تمایل بنگاه‌ها به ورود در بورس، اظهار داشت:

در جلسه امروز متوجه شدم تقریبا نمایندگان همه بنگاه‌های حاضر، تمایل به بورسی شدن و حضور در بازار سرمایه دارند اما به دلیل نگرانی بابت طولانی شدن فرآیند، از ارائه درخواست خودداری کرده‌اند.

 

وی پیرامون اصلاح نقاط ضعف این شورا، خود افزود:

سخن من با این دسته از دوستان، این است که درخواست خود را ارائه دهند زیرا از یک سو، معتقدیم ظرفیت بررسی درخواست‌ها به میزان کافی در شورای پذیرش وجود دارد و از سوی دیگر می‌گوییم تا درخواست‌ها ارایه نشود، نقاط ضعف احتمالی عملکرد این شورا نیز مشخص نمی‌شود و نمی‌توانیم برای اصلاح آن اقدام کنیم.

 

*** تاثیر آزادسازی سهام عدالت بر افزایش ارزش بازار

 

دژپسند در تاکید به دستور رهبر معظم انقلاب، اظهار کرد:

امسال با اذن رهبر معظم انقلاب و دستور ایشان برای آزادسازی سهام عدالت، بالغ بر ۴۰۰ هزار میلیارد تومان بر ارزش بازار سرمایه افزوده شد و این رقم با استفاده از ظرفیت‌های ETF و سهام شرکت‌های دولتی در طی امسال، افزایش بیشتری می‌یابد.

 

*** لزوم مشارکت دولت با بخش خصوصی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر اقتصاد در پایان، با تاکید بر اینکه مشارکت بخش عمومی و خصوصی می‌تواند به ما در جهش تولید کمک کند، اظهار داشت:

امروز دنیا با استفاده از روش مشارکت، خیلی از مشکلات را حل می‌کند و به نظر من، نه تنها بخش خصوصی، که دولت هم باید وارد مشارکت با بخش خصوصی شود.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید