خبرنگار :
پ
پس از ماه‌ها بلاتکلیفی؛

سرانجام قفل‌های هپکو شکسته شد + فیلم

پس از ماه‎ها تعطیلی و با شکسته‌شدن قفل های کارخانه، سرانجام هپکو اراک به مدار تولید بازگشت.

 

*** شکسته‌شدن قفل‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، شرکت هپکو پس از ماه‌ها تعطیلی بالاخره قفل‌هایش شکسته شد و با حضور کارگران و مهندسان با کلید زدن پروژه‌های مهم وارد خط تولید شد. گزارش تصویری این اقدام را مشاهده می‌کنید.

 

*** واگذاری هپکو در ماه‌های آینده

 

باز شدن قفل های کارخانه هپکو اراک در حالی صورت گرفته که ۳ روز پیش استاندار مرکزی گفت:

واگذاری واحد تولیدی هپکو اراک به سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع غذایی کشور (ایمیدرو) قطعی است و این مهم ظرف چند هفته آینده عملیاتی می‌شود.

 

 سید علی آقازاده در نشست صمیمی با نمایندگان جامعه کارگری واحدهای تولید استان مرکزی به مناسبت هفته جهانی کارگر، افزود:

این واگذاری  در نشست ویژه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی کشور با حضور معاون اول رئیس جمهوری در آذرماه پارسال مصوب شد اما اجرای آن درگیر دست‌های نامرعی رده‌های پایین مدیریتی نهادهای ملی بود که با پیگیری مجموعه مدیریت استان مشکلات حل شده و هپکوی اراک تا چند هفته دیگر به ایمیدرو واگذار می‌شود.

 

وی ادامه داد:

واگذاری هپکو اراک از بخش خصوصی به سازمان خصوصی‌سازی و پرداخت ۴۰۰ میلیارد ریال از منابع دولتی به این واحد تولیدی از دیگر مصوبات نشست اقتصاد مقاومتی بود که اکنون عملیاتی شده است.

 

*** واگذاری شرکت واگن‌پارس

 

استاندار مرکزی بیان کرد:

مقدمات واگذاری شرکت واگن‌پارس به گروه صنعتی مدیریت پروژه‌های نیروگاهی ایران (مپنا) فراهم شده که به‌زودی محقق می‌شود.

 

آقازاده اظهار در پاسخ به اعتراض نمایندگان جامعه کارگری استان مرکزی نسبت به افزایش ناچیز دستمزد کارگران در سال جاری از سوی دولت، اظهار داشت:

اینکه کف حقوق کارگر ۲۷ میلیون ریال باشد از نظر همه ناخوشایند است اما، باید به این نکته توجه داشت که افزایش غیرمتعارف دستمزد کارگران باعث جذب نیروی انسانی زیرزمینی با حداقل حقوق و استثمار کارگر از سوی کارفرما می‌شود، بنابراین دولت در این فرآیند نه‌تنها قشر کارگر را تضعیف نکرده بلکه مدافع حق آنان بوده است.

 

به گرارش خبرگزاری صنایع، استاندار مرکزی در پایان گفت:

پودر آلومینا که ماده اولیه خط تولید ایرالکو  است تا تیرماه امسال تامین و تا یک سال دیگر نیز با شرکت‌های خارجی در این خصوص قرارداد امضا شده است بنابراین مشکلی در تامین مواد اولیه این واحد تولیدی وجود ندارد.

 

در پایان می‌توانید ویدیو این اتفاق را مشاهده نمایید:

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
دریافت ویدیو
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − دو =

کلید مقابل را فعال کنید