کد خبر:169833
پ
محمد باقر نوبخت
رئیس سازمان برنامه و بودجه خبر داد

جذب سه هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

جذب سه هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت

رئیس سازرمان برنامه و بودجه از جذب سه هزار نیروی جدید در وزارت بهداشت خبر داد.

 

*** پرداختی‌های معوقه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمد باقر نوبخت در خصوص پرداخت فو‌ق‌العاده ویژه کارکنان وزارت بهداشت، اظهار داشت:

اگر منظور فوق العاده شغل موضوع فصل هشتم آیین نامه مصوب هیات امناست، از ابتدای اسفند ماه به همراه سایر اقلام این فصل به میزان ۵۰ درصد اضافه شده است همچنین دستورالعمل پرداخت فوق العاده خدمات ارزنده کرونا در حال تهیه است و بزودی پرداخت می‌شود.

 

*** استخدام وزارت بهداشت

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون آزمون استخدامی برای استخدام کارکنان جدید و تبدیل وضعیت کارکنان شرکتی و قراردادی شاغل، افزود:

 اخیرا به دانشگاه‌های علوم پزشکی ابلاغ شد تا ۴۰۰۰ نفر از پذیرفته شدگان آزمون استخدامی سال گذشته تا آخر اردیبهشت به کارگیری شوند تا امکان استفاده از مابقی ظرفیت ازمون استخدامی فراهم شود.

 

وی در ادامه صحبت‌های خود گفت:

 به تازگی برای جذب ۲۲۸۰ نفر به صورت قراردادی تامین اعتبار شده و برای حدود ۳هزار نفر دیگر هم پس از بررسی‌های لازم در ماه های آینده تامین اعتبار خواهد شد و به مرور جذب خواهند شد.

 

*** گسترش استخدام‌ها در بخش سلامت

 

وی با اعلام اینکه این نیروهای قراردادی از بین آن دسته از افرادی که حد نصاب آزمون قبلی را بدست آورده اند انتخاب می‌شوند، گفت:

 استخدام‌ها در نظام سلامت کشور متناسب با ساخت و سازها در این بخش نبوده است و حتما نسبت به گسترش استخدام‌ها در بخش سلامت کشور اقدام خواهیم کرد.

 

نوبخت در ادامه افزود:

با توجه به اینکه کارکنان شرکتی شاغل ارتباط استخدامی با وزارت بهداشت ندارند، امکان تبدیل وضعیت آنها وجود ندارد و در صوت پذیرفته شدن در آزمون استخدامی رقابتی امکان جذب آنها وجود دارد.

 

*** رفاه کارکنان وزارت بهداشت

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه پیرامون اقدامات لازم برای کارکنان شرکتی وزرات بهداشت ادامه داد:‌

شاغلان قراردادی در نظام سلامت کشور تا ۸۰ درصد از امتیازات لحاظ شده در فصل دهم قانون مدیریت خدمات کشوری بهره مند خواهند شد و همچنین بررسی‌های لازم انجام خواهد شد تا برای پرسنل شرکتی وزارت بهداشت که رابطه استخدامی با این وزارت خانه ندارند اقدامات لازم لحاظ شود.

 

*** ۱۳۰۰ میلیارد تومان بودجه برای بیمه تکمیلی بازنشستگان

 

نوبخت درباره بودجه تخصیص یافته به بیمه تکمیلی بازنشستگان  افزود:

در سال گذشته حدود ۵ هزار میلیارد تومان برای همسان سازی لحاظ شده بود که در سال جاری این رقم تقریبا دو برابر شده است. همچنین ۱۳۰۰ میلیارد تومان نیز برای بیمه تکمیلی بازنشستگان محترم در نظر گرفته شده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان برنامه و بودجه در پایان از رفع مشکلات بخش بهداشت و درمان خبر داد و اظهار داشت:

بزودی با حضور نمایندگان تشکل‌های ذی ربط در بخش بهداشت و درمان مشکلات و کمبودهای این بخش بررسی و تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید