کد خبر:170000
پ
طرح‌های راکد اقتصادی
معاون امور اقتصادی استانداری خبر داد:

طرح‌های راکد اقتصادی استان تهران شناسنامه‌دار می‌شوند

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از شناسایی و شناسنامه‌دار شدن طرح‌های راکد اقتصادی استان تهران به منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش خصوصی و تحقق شعار جهش تولید، خبر داد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران از شناسایی و شناسنامه‌دار شدن طرح‌های راکد اقتصادی استان تهران به منظور حمایت از تولیدکنندگان بخش خصوصی و تحقق شعار جهش تولید، خبر داد.

 

*** شناسایی طرح‌های راکد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حشمت‌اله عسگری در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان تهران، اظهار کرد:

یکی از مهمترین مشکلات حوزه صنعت استان تهران این است که اغلب امور بر اساس برنامه پیگیری نشده و بیشتر به صورت تقاضامحوری کار کرده‌ایم.

 

 وی اظهار کرد:

 صیانت از وضع موجود و سرپا بودن واحدهای تولیدی، اتمام طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالا، مولدسازی برای شناسایی و شناسنامه‌دار شدن طرح‌های راکد، کمک به ارتقای ظرفیت واحدهای تولیدی و پروژه‌های پیشران در اولویت امور اقتصادی استانداری تهران قرار دارد.

نباید اجازه داد مواردی که در جلسات تخصصی به تصویب می‌رسد، به حال خود رها شود، ادارات کل موظفند تا این مصوبات را در موعد مقرر انجا داده و برای پیگیری اجرای آن، جلسات تخصصی فرعی ذیل ستاد اصلی برگزار شود.

  

عسگری در ادامه افزود:

 دیدگاه درست مدیران به سرعت پیشبرد برنامه‌ها کمک می کند و این امر به حضور میدانی مدیران و دیدار مستقیم با صاحبان صنایع بستگی دارد تا انتظارات و مطالبات دوطرفه بخش دولتی و خصوصی در چارچوب و قالب برنامه مدون، ارائه شود.

 

*** جلوگیری از بروز مشکلات اقتصادی

 

وی در ادامه تصریح کرد:

اگر مدیران در چارچوب برنامه حرکت کنند، از بروز مشکلات جانبی که برای توسعه اقتصادی و اجتماعی هر منطقه ممکن است بوجود آید، جلوگیری شود.

 

معاون استاندار تهران تأکید کرد:

صیانت از وضع موجود و سرپا نگاه داشتن واحدهای تولیدی،اتمام طرح‌های نیمه تمام با پیشرفت بالا ،مولدسازی برای شناسایی و شناسنامه دار کردن طرح‌های راکد،افزایش ظرفیت در مولدسازی، افزایش ظرفیت تولید به منظور تحقق جهت تولید و اجرای پروژه‌های پیشران از اولویت‌های استانداری تهران در پروژه‌های اقتصادی است.

 

*** مدیریت آسیب‌های اقتصادی کرونا 

 

وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در استان تهران همچون سایر مناطق کشور گفت:

امروز مدیریت آسیب های کرونا به وظایف و ماموریت‌های مسئولان افزوده شده و همه موظفند تا با تلاش، خسارت‌های وارد شده به واحدهای تولیدی را جبران کنند.

 

عسگری در ادامه افزود:

دولت و به تبع آن استانداری تلاش دارد تا برنامه های متنوع حمایتی از جمله تقسیط مالیات و هزینه های آب، برق و گاز را پس از اردیبهشت ماه در دستور کارقرار دهد.

 

*** تامین نقدینگی از سوی دولت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری تهران در پایان، اظهار داشت:

دولت از محل صندوق توسعه ملی و منابع بانک ها اعتبارات خوبی برای تامین نقدینگی واحدهای تولیدی تعطیل شده در نظر گرفته است که با شناسایی واحدها اختصاص پیدا می‌کند.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + سیزده =

کلید مقابل را فعال کنید