کد خبر:169895
پ
برنامه جامع صندوق حمایت از صنایع پیشرفته۱
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته:

تشکیل کنسرسیوم مشترک صندوق‌های دولتی برای حمایت از صنایع پیشرفته

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از تشکیل کنسرسیوم مشترک صندوق‌های دولتی برای حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از تشکیل کنسرسیوم مشترک صندوق‌های دولتی برای حمایت از صنایع پیشرفته خبر داد.

 

*** تقویت اقتصاد دانش‌بنیان ضامن ارتقای اقتدار ملی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا نقی پور اصل ضمن بیان این مطلب، اظهار داشت:

اصل لازم برای ارتقای سطح اقتصاد دانش‌بنیان کشور، هدفمندسازی حمایت‌ها، هم‌افزایی و هماهنگی بین بخشی و بین دستگاهی در این زمینه است؛ تقویت اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ضامن ارتقای اقتدار ملی است و برای رسیدن به این مهم باید حمایت‌ها از صنایع پیشرفته به‌ویژه صنایع دانش‌بنیان به‌صورت کاملاً هدفمند دنبال شود.

 

رئیس هیئت‌مدیره صندوق حمایت در ادامه اضافه کرد:

برای هدفمند شدن حمایت‌ها باید نیازهای کشور در اقتصاد دانش‌بنیان و همچنین نقاط ضعف و قوت به‌طور دقیق احصا و این صنایع مطابق با نیازهای موجود و در راستای نیل به خودکفایی موردحمایت واقع‌شده و هدایت شوند.

 

*** اهتمام جدی نظام جمهوری اسلامی برای حمایت از صنایع پیشرفته

 

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته به پرهیز از موازی کاری در حمایت صنایع پیشرفته اشاره کرد و گفت؛

تعدد دستگاه‌های متولی برای حمایت از صنایع پیشرفته در کشور نشان از اهتمام جدی نظام جمهوری اسلامی برای تقویت این حوزه از صنعت و استفاده از ظرفیت نخبگان علمی کشور دارد و برای سهولت در کمک به رشد در این حوزه باید از موازی کاری‌ها پرهیز شود تا خدمات حمایتی با سهولت و در سریع‌ترین زمان ممکن در اختیار متقاضیان قرار گیرد.

 

*** خودکفایی در صنایع هایتک حاصل  ارتباط بین صنعت و دانشگاه

 

وی در ادامه به ظرفیت علمی کشور برای رشد و شکوفایی در صنایع دانش‌بنیان و هایتک اشاره کرد و گفت:

خوشبختانه دانشگاه‌های کشور ظرفیت بالایی برای نخبه پروری و تولید دانش دارند و حمایت از صنایع دانش‌بنیان درواقع ایجاد پلی برای ارتباط بین صنعت و دانشگاه است که از مهم‌ترین دستاوردهای آن می‌توان به خودکفایی در صنایع هایتک، تقویت صادرات غیرنفتی و کاهش هزینه ایجاد اشتغال در کشور اشاره کرد.

 

**** توجه وزیر صنعت به شرکت‌های دانش بنیان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پایان از حمایت‌های ویژه وزیر صمت از صنایع دانش‌بنیان و تشکیل کنسرسیوم مشترک تشکر کرد و اظهار داشت:

یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت برای تحقق جهش تولید و همچنین نهضت ساخت داخل حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان است که وزیر صمت نیز بارها بر تقویت این حوزه تأکید نموده است.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 − چهار =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول