کد خبر:168264
پ
عباس خطیبی
معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها:

تکمیل و واگذاری ۹ پروژه ریلی به طول هزار و ۶۶۰ کیلومتر

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها اعلام کرد ۹ پروژه ریلی به طول هزار و ۶۶۰ کیلومتر تکمیل و واگذار خواهد شد.

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها اعلام کرد ۹ پروژه ریلی به طول هزار و ۶۶۰ کیلومتر تکمیل و واگذار خواهد شد.

 

*** حمایت وزارت راه از پروژه های ریلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس خطیبی با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

در سالی که گذشت اتفاقات خوبی در بحث ریلی به صورت ویژه رخ داد و وزارت راه و شهرسازی همچنان از پروژه‌های ریلی حمایت ویژه‌ دارد.

 

*** اتصال ۳ مرکز استان به شبکه ریلی

 

وی در تشریح آخرین برنامه ریزی توسعه خطوط ریلی در سال جهش تولید با اشاره به اینکه دولت سیاست توسعه ریلی را مثل سال‌های گذشته دنبال می‌کند،در خصوص سایر پروژه‌های ریلی، بیان کرد:

پس از موفقیت پروژه اتصال ۵ مرکز استان به شبکه ریلی، برای امسال نیز اتصال ۳ مرکز استان دیگر به شبکه ریلی در دستور کار قرار گرفت تا بدین ترتیب ۸ مرکز استان به شبکه ریلی وصل شود.

 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در ادامه افزود:

این سه پروژه ریلی خط آهن همدان- سنندج با رویکرد اتصال استان کردستان به شبکه ریلی، راه‌آهن میانه – اردبیل و خط آهن مبارکه – شهرکرد با رویکرد اتصال استان چهارمحال وبختیاری به شبکه ریلی هستند.

 

*** پروژه های ریلی دارای الویت

 

خطیبی با بیان اینکه امسال ۹ پروژه ریلی در اولویت اجرا و تکمیل قرار دارد افزود:

غیر از سه پروژه‌ای که از آن نام برده شد، راه‌آهن بستان آباد- تبریز، خط آهن یزد- اقلید، خط آهن خواف- هرات، راه آهن رشت- آستارا و خط آهن استراتژیک چابهار- زاهدان از پروژه‌های دارای اولویت هستند که برای تامین مالی آنها از بودجه عمومی و منابع سازمانی اختصاص می‌یابد.

 

*** افتتاح ۶۲۰ کیلومتر خطوط ریلی

 

معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در ادامه بیان داشت:

۱۶۶۰ کیلومتر خط در پروژه های ریلی را در الویت قرار دادیم و مصمم هستیم تا پایان دولت حداقل ۶۲۰ کیلومتر از این خطوط ریلی افتتاح و بهره‌برداری شود.

 

*** همکاری با سازمان برنامه و بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون ساخت و توسعه راه‌آهن، بنادر و فرودگاه‌ها در پایان، اظهار داشت:

تلاش می‌کنیم متناظر با شرایط منابع مالی و در ۱٫۵ سال باقی مانده، با همکاری سازمان برنامه بودجه (که قول مساعدت و همکاری داده است، این پروژه‌های ریلی تکمیل شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کلید مقابل را فعال کنید