کد خبر:216637
پ
ملارحمان
مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر خبر داد

افتتاح نخستین فاز پروژه بهبود کیفیت خطوط ۵ تا ۷ کنسانتره در بهار ۹۹

مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر از افتتاح نخستین فاز پروژه بهبود کیفیت خطوط ۵ تا ۷ کنسانتره در بهار ۹۹ خبر داد.

مدیر عامل شرکت صنعتی و معدنی گل گهر از افتتاح نخستین فاز پروژه بهبود کیفیت خطوط ۵ تا ۷ کنسانتره در بهار ۹۹ خبر داد.

 

*** پروژه بهبود کیفیت خطوط کنسانتره

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جمشید ملارحمان با تاکید بر اینکه مجموعه اقدامات سال جدید بر مبنای “جهش تولید” استوار است، درباره واپسین وضعیت این پروژه اظهار کرد:

این پروژه در ۳ فاز مجزا در حال انجام است و بخش‌های این پروژه شامل واحد کوبینگ، خردایش مجدد و آبگیری می‌شود. پیش‌بینی می شود واحد کوبینگ اواخر اردیبهشت امسال راه‌اندازی می‌شود. ملارحمان افزود: میزان سرمایه‌گذاری برای تمامی فازهای پروژه ۴۲ میلیون یورو و ۱۷۲ میلیارد تومان مشخص شده است.

 

وی در ادامه تصریح کرد: خوشبختانه تا به این لحظه در اجرای بخش تامین سرمایه که توسط خود گل‌گهر انجام می‌شود مشکلی وجود نداشته است و در تامین قطعات نیز با مسئله‌ای مواجه نبوده‌ایم.البته مواردی نیز به دلیل بحث تحریم‌ها وجود داشت اما خوشبختانه توانستیم آنها را حل کنیم و تقریبا می‌توان گفت پروژه مسیر عادی خود را طی می‌کند و اگر مشکل خاصی پیش نیاید کل فازهای این پروژه در اواخر سال ۱۴۰۱ به اتمام می‌رسد.

 

*** بومی سازی قطعات

 

به گفته ملارحمان، بومی‌سازی قطعات یکی از اهداف اصلی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر است و تقریبا قسمت بزرگی از تجهیزات این پروژه یعنی حدود ۶۰ درصد ساخت داخل است. البته در واحد کوبینگ بیش از ۷۰ درصد تجهیزات ساخت داخل هستند به همین دلیل می‌توان گفت که پروژه در بخش تامین قطعات با مشکل خاصی همراه نیست.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در پایان، اظهار داشت:

بومی‌سازی و ساخت داخل یکی از اصلی‌ترین اهداف این شرکت است که با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان سعی بر آن داشته تا بخش زیادی از نیازهای خود را در داخل کشور تامین کند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول