کد خبر:166505
پ
مس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

عملکرد درخشان صنعت مس در سال ۹۸ / ۲ برابر شدن صادرات، افزایش بیش از ۱۲۵ درصدی فروش و ثبت بالاترین رکورد در تولید کاتد، آند، کنسانتره و مولیبدن

صنعت مس کشور در سال ۹۸ کارنامه درخشانی را برای خود در حوزه صادرات، فروش، تولید کاتد، آند، کنسانتره و مولیبدن و دستیابی به بالاترین رقم ارزش بازار، ثبت کرد.

صنعت مس کشور در سال ۹۸ کارنامه درخشانی را برای خود در حوزه صادرات، فروش، تولید کاتد، آند، کنسانتره و مولیبدن و دستیابی به بالاترین رقم ارزش بازار، ثبت کرد.

 

*** صنعت مس در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تا پایان سال ۱۳۹۸ تولید کاتد شرکت‌ مس برای اولین بار در تاریخ شرکت به ۲۵۰ هزار و ۱۳۳ تن رسید و تولید کنسانتره مس‌نیز برای اولین بار از یک میلیون و۱۸۰ هزار تن فراتر رفت.

مجموع تولید کاتد شرکت در سال ۱۳۹۸ به میزان ۲۵۰ هزار و ۱۳۳ تن بوده که بالاترین تولید تاریخ شرکت محسوب می‌شود.

همچنین آند تولیدی ذوب‌مس سرچشمه به میزان ۲۴۰ هزار و ۳۰ تن به عنوان رکورد تولید از ابتدای راه اندازی این کارخانه بوده و مجموع آند تولیدی کل شرکت در سال ۱۳۹۸ به میزان ۳۰۴ هزار و ۴۴۶ تن بوده است.

 

***  رکورد صنعت مس در تولید کنسانتره مولیبدن

 

در حوزه تولید کنسانتره مولیبدن نیز رکورد زده شد و در سال ۱۳۹۸ رکورد تولید ۸ هزار و ۲۱۰ تن کنسانتره مولیبدن به عنوان بیشترین تولید شرکت به ثبت رسید.

هرچند قیمت جهانی‌مس نسبت به مدت مشابه سال ۱۳۹۷ کاهش چشمگیری داشت؛ اما میزان فروش شرکت‌مس در سال ۱۳۹۸ نسبت به مدت مشابه سال قبل از آن، افزایشی بیش از ۱۲۵ درصدی داشته است.

 

***  رکورد فروش در صادرات مس کاتد

 

در سال گذشته و به‌رغم تحریم‌های سخت قدرت‌های استکباری و سخت‌ترین شرایط مبادلات بین‌المللی این شرکت موفق به ثبت بیش از یک میلیارد دلار صادرات شد که در مقایسه با سال ۱۳۹۷ رشد بیش از دو برابری صادرات را شاهد بودیم.

 

با این وجود شرکت مس توانست سال گذشته رکورد فروش را در صادرات مس‌کاتد ارتقا دهد که در تاریخ شرکت‌مس بی‌سابقه بود. این شرکت فروش ۱۰۴ هزار تن کاتد را تجربه کرد و در سال ۱۳۹۸ موفق به صادرات ۱۱۶هزار و ۵۰۰ تن شد که موفقیت چشمگیری محسوب می‌شود.

 

***  دستیابی به بالاترین رقم تاریخی ارزش بازار

 

سهام مس‌نیز تحت تأثیر عملکرد خوب شرکت مس، سال پربازدهی را تجربه کرد؛ به‌طوری ‌که ارزش بازار شرکت‌مس از ۳۰هزار میلیارد تومان به بیش از ۷۲هزار میلیارد تومان رسید.

دستیابی به ارزش بازار بیش از ۷۲ هزار میلیارد تومان بالاترین رقم تاریخی ارزش بازار این شرکت محسوب می‌شود.

بازدهی بیش از ۲۶۳۲ درصدی سهام شرکت‌مس از بدو پذیرش در بورس در سال ۱۳۸۵ تأییدکننده این موضوع است که این سهم حتی در مواقعی که قیمت جهانی مس با کاهش شدید نیز روبه‌رو بوده، سودآوری خود را حفظ کرده است.

 

***  بازدهی سهام شرکت ملی صنایع مس ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در سال گذشته، سهام شرکت ملی صنایع مس ایران بازدهی ۱۴۳ درصدی را باوجود کاهش قیمت جهانی مس نصیب سهامدارانش کرده است که بالاترین بازدهی سالیانه سهام شرکت طی یک دهه اخیر محسوب می‌شود.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + هفت =

کلید مقابل را فعال کنید