کد خبر:166368
پ
نقی پور اصل
مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته:

رکورد شکنی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برای حمایت از صنایع هایتک در سال ۹۸

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از رکورد شکنی این صندوق برای حمایت از صنایع هایتک در سال ۹۸ خبر داد.

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از رکورد شکنی این صندوق برای حمایت از صنایع هایتک در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** رکورد شکنی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته برای حمایت از صنایع هایتک در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا نقی پور اصل با اعلام این مطلب، اظهار داشت:

سال ۹۸ علی رغم مشکلات فراوانی که پیش رو داشتیم ،خوشبختانه با تلاش همه همکارانم سال پرباری برای صندوق حمایت از صنایع پیشرفته رقم خورد و توانستیم در حوزه حمایت از صنایع پیشرفته کشور کارنامه قابل قبولی از خود بجا بگذاریم.

وی با اشاره به تغییر اساسنامه شرکت از صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به صنایع پیشرفته گفت:

در سال گذشته با عنایت به مصوبه هیات محترم وزیران مبنی بر تغییر نام صندوق حمایت از صنایع الکترونیک به شرکت مادر تخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته و گسترش دامنه حمایت های صندوق به سایر شاخه های صنایع هایتک، باعث شد تا بخشی عمده ای از تمرکز ما صرف ایجاد تغییرات در آیین نامه ها و همچنین ساختارسازی بر پایه اساسنامه جدید گردد اما با این حال خوشبختانه با تلاش مضاعف و جهادی همکارانم، توانستیم برای اولین بار در تاریخ فعالیت این شرکت رکوردهای بی نظیری را در حمایت از صنایع پیشرفته بجا بگذاریم.

نقی‌پور اصل در ادامه افزود: در سال ۹۸ بالغ بر ۸۷۰ میلیارد ریال ضمانت نامه صادر کردیم که این میزان ضمانت نامه در دو دهه فعالیت این شرکت سابقه نداشته و یک رکورد محسوب می گردد.

 

*** میزان مصوبات سال ۹۸ برای حمایت از صنایع پیشرفته

 

مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته میزان مصوبات سال ۹۸ این شرکت را بالغ بر ۱۰۵۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت :

این میزان مصوبه بالاترین میزان طی ۴ سال گذشته است که نسبت به سال ۹۷ نیز ۲۵ درصد رشد داشته است .

وی در ادامه افزود : در بخش اعطای تسهیلات نیز مبلغ ۸۰۳ میلیارد ریال وام در قالب قراردادهای منعقده به متقاضیان اعطا گردیده که با مقایسه میزان قراردادهای منعقده،رشد بالغ بر ۳۰ درصد را نسبت به سال ۱۳۹۷ شاهد هستیم.

 

*** برنامه‌های شرکت در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته، در پایان تلاش برای تحقق عملی جهش تولید را از برنامه‌های مهم این صندوق در سال ۹۹ دانست و اظهار داشت:

با توجه به نامگذاری سال جدید توسط رهبری معظم انقلاب تحت عنوان سال جهش تولید همانگونه که قبلا هم اعلام کردم خوشبختانه بسترهای لازم برای تحقق عملی این شعار در صنایع پیشرفته آماده است و امسال تمام توان و تلاش خود را به کار خواهیم بست تا در این راستا گام های مهمی برداریم هرچند که در بحث خودکفایی نیز این مجموعه با حمایت های خود توانست نیاز کشور در برخی صنایع از جمله فناوری های زیستی، تجهیزات پزشکی و سایر صنایع نو پدید مثل تولید نسل جدید کیسه های تجزیه پذیر تامین نماید و این موضوع در سال ۹۹ با قدرت بیشتری ادامه خواهد یافت.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول