کد خبر:166294
پ
کرونا
مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران:

افزایش ظرفیت ۵۲ واحد برای تولید اقلام مرتبط با کرونا/ تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به افزایش ظرفیت ۵۲ واحد برای تولید اقلام مرتبط با کرونا معتقد است تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند.

مدیر عامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اشاره به افزایش ظرفیت ۵۲ واحد برای تولید اقلام مرتبط با کرونا معتقد است تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند.

 

*** افزایش ظرفیت ۵۲ واحد برای تولید اقلام مرتبط با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، صابر پرنیان با اعلام این خبر، اظهار داشت:

۴۰ واحد تولیدی در استان تهران خطوط خود را برای تولید مواد بهداشتی و درمانی مرتبط با کرونا تغییر داده اند و ۵۲ واحد دیگر به افزایش ظرفیت تولید خود مبادرت ورزیدند.

در بخش تولید اقلام و کالاهای مرتبط با درمان و پیشگیری از بیماری کرونا کمک های ویژه ای داشتیم و در این راستا مجوز تغییر خطوط تولیدی برای تولید مواد ضدعفونی و شوینده و ماسک را خارج از بروکراسی اداری و در سریعترین زمان ممکن صادر کردیم.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران اضافه کرد:

در تولید مواد ضدعفونی کننده (دست، پوست و سطوح) و شوینده نیاز بازار به صورت کامل مرتفع شده و هیچ نیازی در بازار وجود ندارد و در استان تهران نیز متعاقب کشور هیچ مشکلی نداریم.

 

*** اضافه‌شدن ۴ واحد جدید برای تولید ماسک

 

پرنیان در خصوص تولی ماسک نیز گفت:

در تولید ماسک شاهد افزایش تولید و افزایش خطوط تولیدی بوده ایم، به عنوان نمونه در شهرک نصیر آباد یک واحد تولید ماسک داشتیم که الان به ۵ واحد افزایش یافته است و در این هفته ۴ خط تولید جدید ماسک نیز توسط تولیدکنندگان اضافه می شود.

 

*** پروتکل بهداشتی ویژه ای برای شهرک‌ها صنعتی آماده شده است

 

وی در بخش دیگری از سخنانش بیان داشت:

تمهیدات و هماهنگی های لازم برای تردد کارگران و کارفرمایان به واحدهای تولیدی بدون هیچ گونه مشکلی انجام شده است و در این راستا معرفی نامه‌ها و کارت های شناسایی صادر شده است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه پروتکل بهداشتی ویژه ای برای شهرک‌ها و محیط های صنعتی آماده و اطلاع رسانی شده است، بیان کرد:

۸۰ بافت صنعتی و شهرک صنعتی دولتی و غیردولتی داریم که حدود ۴۰۰ هزار نفر اشتغال مستقیم دارند و در ورودی این بافت‌ها و شهرک‌های صنعتی تست غربالگری انجام می شود و حتی در ورودی واحدهای صنعتی نیز تست غربالگری داریم.

 

*** درمانگاه‌های شهرک‌های صنعتی فعال شده است

 

پرنیان با بیان اینکه شهرک‌های صنعتی به صورت مداوم ضدعفونی می شود، گفت:

HSE شهرکها و واحدهای صنعتی برنامه های آموزشی دارند که به صورت هماهنگ کار می کنند و درمانگاه‌های شهرک‌ها نیز فعال شده است که با شبکه های بهداشت و درمان شهرستان ها ارتباط برقرار کرده اند.

وی با اشاره به جلسه ای که با منتخبین صنعتگران و صنوف تولیدی استان تهران داشته است، اضافه کرد: در آن جلسه ضمن تجزیه و تحلیل آثار کرونا، مشکلات مطروحه جمع بندی شد و راهکارهای لازم برای پیشنهاد به مراجع ذیربط ارایه شد.

 

*** تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند

 

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان تهران با اعلام اینکه تولیدکنندگان در حوزه تامین مایحتاج عمومی مردم هیچ مشکلی ندارند، گفت: تولید کشور با رعایت نکات ایمنی و پروتکل های بهداشتی مصوب بدون هیچ گونه مشکلی تعطیل ناپذیر است و برنامه ای برای تعطیلی تولید کشور وجود ندارد.

پرنیان اضافه کرد: اگر تولیدکنندگان عزیز مشکلی را نیز مطرح کنند به صورت ویژه و آنی مورد پیگیری قرار خواهیم داد و حتی بسته حمایتی ویژه ای را نیز برای شهرکهای صنعتی طراحی می کنیم و تا ۳۰ فروردین ماه از بسته جهش تولید رونمایی خواهد شد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 2 =

کلید مقابل را فعال کنید