کد خبر:165987
پ
آمریکا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

یک هفته تا تحریم بخش تولید ایران توسط آمریکا

حدود ۹۰ روز پیش ترامپ یک دستورالعمل جدیدی را برای تحریم بخش تولید ایران صادر کرد که فقط یک هفته تا آغاز اجرای آن باقی مانده است.

حدود ۹۰ روز پیش ترامپ یک دستورالعمل جدیدی را برای تحریم بخش تولید ایران صادر کرد که بر اساس آن خزانه داری آمریکا می‌تواند هر شخص حقیقی یا حقوقی ایرانی یا غیر ایرانی را که در این بخش‌ها فعالیت می‌کند، به آنها کمک و یا با آنها تجارت می کند را در لیست سیاه قرار دهد، دستورالعملی که فقط یک هفته تا آغاز اجرای آن باقی مانده است.

 

*** تحریم جدید ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی مصادف با۲۰ دی ماه ۱۳۹۸، دونالد ترامپ یک دستورالعمل جدید اجرایی را صادر کرد که بر اساس آن خزانه داری آمریکا می‌تواند برای تحریم بخش‌های ساختمان، معدن، نساجی و در کل بخش تولید ایران، هر شخص حقیقی یا حقوقی و نهادهای ایرانی یا غیر ایرانی که در این بخش‌ها فعالیت و کار می کنند یا به آنها کمک و با آنها تجارت می کنند را در لیست سیاه قرار دهد.

 

*** دو محور مهم تحریم بخش تولید ایران

 

دستورالعمل جدید ترامپ برای تحریم بخش تولید ایران حاوی دو نکته مهم است:
نکته مهم اول، مجازات تحریم علیه هر شخصی که بعد از ۱۰ ژانویه سال ۲۰۲۰ میلادی آگاهانه در تامین قابل توجه کالاها یا خدمات مورد استفاده در هر یک از بخش‌های ساختمان، معدن، تولید یا نساجی ایران نقش داشته باشد و نکته مهم دوم، ممنوعیت در افتتاح یا حفظ معاملات بانکی یا حساب‌های قابل پرداخت برای موسسات مالی خارجی که معاملات مالی قابل توجهی برای فروش، تامین یا انتقال کالاها یا خدمات حائز اهمیت قابل استفاده در این بخش‌ها را تسهیل می کنند.

 

*** یک هفته تا تحریم بخش تولید ایران

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، تحریم جدید آمریکا بر روی بخش تولید ایران که در ۲۰ دی ماه ۱۳۹۸ تویب شد از مهلت ۹۰ روزه برای تسویه و خاتمه معاملات در جریان، برخوردار است، بنابراین از حدود یک هفته آینده یعنی ۲۱ فروردین ۱۳۹۹واردات هرگونه مواد اولیه، قطعات و ماشین آلات با مشکلات به مراتب بیشتری انجام خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه
همراه اول