کد خبر:165968
پ
قطعه‌سازان
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

ابهام در آغاز تولید خودروسازان و قطعه‌سازان/ نامه‌نگاری با رئیس‌جمهور برای تمدید تعطیلات

ادامه تولید صنعت خودرو و قطعهسازی پس از اتمام تعطیلات نوروزی هم‌زمان با شیوع کرونا در حالی با ابهام روبرو است که شاهد نامه‌نگاری قطعه‌سازان با رئیس‌‌جمهور و وزرای صنعت و بهداشت برای تمدید دو هفته‌ای این تعطیلات هستیم.

ادامه تولید صنعت خودرو و قطعه‌سازی پس از اتمام تعطیلات نوروزی هم‌زمان با شیوع کرونا در حالی با ابهام روبرو است که شاهد نامه‌نگاری قطعه‌سازان با رئیس‌‌جمهور و وزرای صنعت و بهداشت برای تمدید دو هفته‌ای این تعطیلات هستیم.

 

*** ابهام در آغاز تولید خودروسازان و قطعه‌سازان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در شرایطی که فعالیت بسیاری از دستگاه‌های دولتی و خصوصی به دلیل شیوع ویروس کرونا تقریبا متوقف است و پیش بینی می‌شود تعطیلات نوروزی در این بخش‌ها تمدید شود، برخی بحث ها و مذاکرات خودروسازان برای از سرگیری تولید از ۱۶ فروردین ماه، باعث شده تا مدیران صنعت قطعه سازی نامه نگاری هایی را با رئیس جمهور، وزیر صنعت، وزیر بهداشت، استاندار تهران و رئیس کمیته مبارزه با ویروس کرونا استان تهران برای تمدید دو هفته‌ای تعطیلی صنعت خودرو و قطعه سازی داشته باشند.

در این وضعیت کارگران صنعت خودرو و قطعه سازی در مورد زمان شروع به کار خود در بلاتکلیفی به سر می‌برند و آن دسته از پرسنل که در سفر هستند، نیز نمی‌دانند چه تصمیمی باید برای زمان بازگشت به شهر محل کارشان بگیرند.

 

*** تکلیف تعطیلی خودروسازان و قطعه‌سازان را روشن کنید

 

فرهاد بهنیا تعیین تکلیف سریع موضوع تعطیلی قطعه‌سازان و خودروسازان تا اوایل اردیبهشت ماه را توسط دولت و ستاد مبارزه با کرونا خواستار شد.

سخنگوی انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو  تصریح کرد:

امروز یازدهم فروردین ماه است و تا زمان بازگشایی کارخانه‌های تولیدکننده قطعات و شرکت‌های خودروسازی فقط ۵ روز فرصت باقی است. در این شرایط نمی‌دانیم که قطعه سازان باید تعطیل کنند یا تولید قطعه برای خودروسازان را آغاز کنند؟

وی در ادامه افزود: چنانچه تعطیلات این چند روز(روز جمهوری اسلامی، روز طبیعت و جمعه پیش رو) محاسبه شود عملا فرصتی برای تصمیم‌گیری مسئولان در خصوص تعطیلی خطوط تولید خودروسازان و انتقال آن به بنگاه های تولیدی قطعه سازی میسر نبوده و یا خیلی اندک است.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد:

این انجمن پیگیر پاسخ مسئولان ستاد مبارزه با کرونا در مورد نامه اخیر این انجمن در مورد تعطیلی بنگاه های قطعه‌سازی و خودروسازی است، اما متاسفانه هیچ پاسخی تاکنون دریافت نشده است.

وی تاکید کرد: خطر عظیم شیوع واگیری همگانی در انتظار بنگاه های تولید قطعات و خودروسازی است و هرگونه مسامحه در این خصوص منجر به وقوع موج بزرگ انتشار کرونا خواهد شد.

وی همچنین از اعضای هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان خواست تا امروز برای آخرین بار از هر گونه تلاشی برای دستیابی به پاسخ مسئولان در خصوص تعطیلی خطوط تولید خودروسازان و قطعه سازان تا اوایل اردیبهشت ماه امسال کوتاهی نکنند.

سخنگوی انجمن قطعه‌سازان ایران در پایان، اظهار داشت:

بلاتکلیفی در مقابل پرسنل شاغل و سلامتی آنان مهمترین وظیفه تک تک ما در این برهه حساس از تاریخ کشور است.

 

**** نامه‌نگاری قطعه‌سازان با رئیس‌جمهور

 

در این راستا مدیران صنعت قطعه‌سازان در نامه‌ای به رئیس‌جمهور با اشاره به مسافرت بخش بزرگی از کارکنان صنعت خودرو و قطعه‌سازی به استان‌های مختلف کشور، بر خطر شیوع بیشتر ویروس کرونا در پی بازگشت زودهنگام کارکنان تاکید کرده است.

متن نامه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی به رئیس‌جمهور به شرح زیر است:

 

 

*** نامه انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی به وزیر صنعت

 

اعضای انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی همچنین در نامه‌ای به وزیر صنعت با اشاره به عدم تعمیر و به روزرسانی کارخانه‌های قطعه‌سازی در ایام تعطیلات نوروز به دلیل قرنطینه بودن برخی استان ها و ممنوعیت رفت و آمد، از رحمانی خواستند تا آغاز فعالیت واحدهای خودروسازی و قطعه سازی را به ابتدای اردیبهشت ماه موکول کند.

این نامه به شرح زیر است:

 

 

*** نامه اعضای انجمن سازندگان قطعات و مجموعه‌های خودرو به وزیر صنعت

 

در عین حال، اعضای انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو نیز در نامه ای به وزیر صنعت، وزیر بهداشت، استاندار تهران و رئیس کمیته مبارزه با ویروس کرونا استان تهران، تعویق تولید خودرو و قطعات را تا اوایل اردیبهشت ماه خواستار شدند.

متن این نامه به شرح زیر است:

 

 

*** ابهام در مورد زمان شروع به کار کارخانه‌های خودروسازی و قطعه‌سازی

 

ابهام در مورد زمان شروع به کار کارخانه‌های خودروسازی و قطعه سازی در حالی ادامه دارد که مهدی صادقی نیارکی سرپرست معاونت امور صنایع وزارت صنعت اعلام کرد:

پیرو ابلاغیه‌هایی که به تمامی روسای سازمان‌های استانی از سوی معاونت امور صنایع ابلاغ شد، تحت هر عنوان و حتی تعمیرات به هیچ کدام از واحد‌های تولیدی مرتبط با بیماری کرونا اجازه تعطیلی داده نمی‌ شود.

وی در ادامه بیان داشت: اقلام مورد نیاز برای مقابله با ویروس کرونا تعیین و به همه واحدهای تولیدی این اقلام برای الزام تولید حداکثری در سه شیفت کاری ابلاغ شد که نظارت بر چگونگی تولید و عرضه این واحدها را سازمان‌های استانی وزارت صنعت انجام دادند.

 

*** تأکید وزارت صنعت بر فعالیت واحدهای تولیدکننده محصولات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به این ترتیب تأکید وزارت صنعت نیز بر لزوم فعالیت واحدهای تولیدکننده محصولات مرتبط با مقابله با ویروس کرونا است که قاعدتاً صنعت خودرو شامل این قضیه نمی‌شود.

در این شرایط با توجه به سفر بسیاری از کارکنان صنعت خودرو و قطعه سازی به نقاط مختلف کشور، ضروری است تا دولت و کمیته مبارزه با کرونا هرچه سریعتر نسبت به تعیین تکلیف پرسنل این صنعت اقدام کند تا در صورت ادامه تعطیلی کارخانه ها، از سفر زودهنگام آنها و احتمال انتقال ویروس کرونا جلوگیری شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید