کد خبر:165530
پ
گاز به نیروگاه‌ها
مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران خبر داد

تحویل ۶۱ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال ۹۸

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحویل ۶۱ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال ۹۸ خبر داد.

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران از تحویل ۶۱ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال ۹۸ خبر داد.

 

*** ساخت چندین ایستگاه تقویت فشار برای حفظ فشار شبکه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهدی جمشیدی دانا با اعلام این خبر، اظهار داشت:

پروژه‌های زیادی در شرکت مهندسی و توسعه گاز در ارتباط با افزایش ظرفیت انتقال گاز از مبادی تولید به مرکز و شمال وجود دارد و در سال ۹۹ قرار است قسمت‌هایی از خط نهم سراسری در جنوب کشور در دست ساخت است و در سال جاری به بهره‌برداری خواهد رسید.

 

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در ادامه افزود:‌ همچنین ساخت چندین ایستگاه تقویت فشار برای حفظ فشار شبکه در دستور کار قرار دارد.

 

جمشیدی دانا تاکید کرد: برنامه شرکت ملی گاز به گونه‌ای تدوین شده که حداکثر تولید گاز از مبادی تولید به ویژه پارس جنوبی را به نقاط مختلف کشور منتقل کنیم.

 

*** تحویل ۶۱ میلیارد متر مکعب گاز به نیروگاه‌ها در سال ۹۸

 

وی با اشاره به اینکه در سال ۹۸ و در زمان پیک مصرف روزانه ۹۰۰ میلیون متر مکعب گاز به پالایشگاه‌ها تحویل و ۸۰۰ میلیون متر مکعب به شبکه گاز وارد می‌شد،‌ بیان داشت:‌

بر اساس اعلام رئیس‌جمهوری تولید گاز کشور با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی به یک میلیارد متر مکعب در سال می‌رسد و شرکت ملی گاز نیز در تلاش است تا زیر ساخت‌های لازم برای انتقال این گاز را فراهم کند تا هیچ گازی در سکوهای تولیدی باقی نماند.

 

مدیر دیسپچینگ شرکت ملی گاز ایران در پایان به گازرسانی ۶۱ میلیارد متر مکعبی به نیروگاه‌ها در سال ۹۸ اشاره کرد و اظهار داشت:‌ در خصوص تزریق گاز به میادین نفتی در زمان پیک مصرف ناچار شدیم تا مقدار گاز تزریقی را کاهش دهیم.

 

*** اطلاعات تکمیلی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع،‌ در سال‌های اخیر با بهره‌برداری از فازهای جدید پارس جنوبی تولید گاز کشور افزایش داشته تا آنجا که با وجود مصرف ۷۰۰ میلیون متر مکعبی گاز در روزهای سرد زمستان سال گذشته،‌ هیچ قطعی گازی در شبکه اعلام نشد و پایداری گاز حتی در مناطق شمالی کشور نیز در حد قابل قبول بود. به گونه‌ای که با بارش برف بی‌سابقه در استان‌های گیلان و مازندران و قطع شبکه‌های آب و برق، ‌شبکه گاز به خدمت‌رسانی خود به مردم ادامه داد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 19 =

کلید مقابل را فعال کنید