کد خبر:165368
پ
جهش تولید
معاون طرح و برنامه وزیر صنعت:

هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی/ ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت‌های مردم در سرمایه‌گذاری‌ها برای جهش تولید

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت با اشاره به هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی بر ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت‌های مردم در سرمایه‌گذاری‌ها برای جهش تولید تاکید کرد.

معاون طرح و برنامه وزیر صنعت با اشاره به هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی بر ضرورت تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت‌های مردم در سرمایه‌گذاری‌ها برای جهش تولید تاکید کرد.

 

*** برنامه وزارت صنعت برای تحقق شعار سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعید زرندی در خصوص برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای جهش تولید، اظهار داشت:

موضوع جهش تولید موضوعی است که بعد از رونق تولید و در امتداد آن قرار می‌گیرد و این موضوع در اولویت جلسه شورای معاونان نیز قرار گرفت.

 

وی در ادامه افزود: پس از مراحلی مانند رکود، حفظ وضع موجود و رونق تولید، مرحله مهم جهش تولید است که نگاه و توجه به این مرحله باید متفاوت از مراحل قبلی باشد.

 

*** ضرورت استفاده از ظرفیت‌های مردم در سرمایه‌گذاری‌ها برای جهش تولید

 

معاون طرح و برنامه وزیر صمت با تاکید بر این که شرایط کنونی سخت تر از گذشته است، بیان داشت:

موضوع شیوع ویروس کرونا در این شرایط اضافه شده است که همین موضوع عزم جدی تر و نگاه متفاوت تری را به مسئله جهش تولید می‌طلبد.

 

زرندی با اشاره به نگاه و اولویت اصلی وزاراتخانه به موضوع، گفت:

تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت‌های مردم در سرمایه‌گذاری‌ها، نگاه اصلی در وزارت صمت است و اساس کار را بر حوزه نوآوری و فناوری‌های نوین، استارتاپ ها و شرکت های دانش بنیان نهادیم که اگر نگاه نوآورانه را در حوزه تولید مبنا نهیم قابلیت انجام کارهایی بزرگی را در این حوزه داریم.

 

*** اعلام نسخه نهایی برنامه‌های سال تا ۲۰ فروردین

 

وی در ادامه افزود: پیش‌نویس اولیه برنامه‌های سال جهش تولید بر مبنای ۷ محور برنامه های سال گذشته طراحی شده و پروژه های جدیدی نیز در همان قالب‌ها اضافه شده است که نسخه نهایی این برنامه با دریافت نظرات صاحب نظران و بخش خصوصی تا ۲۰ فروردین ماه منتشر و اعلام خواهد شد.

 

*** هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی

 

معاون طرح و برنامه وزیر صمت با بیان اینکه امسال نیز ساخت داخل را ادامه خواهیم داد، گفت: هدف‌گذاری بیش از ۳ میلیارد دلاری برای ساخت داخل محصولات صنعتی و معدنی داریم.

 

زرندی در ادامه اضافه کرد: موضوعاتی مانند اصلاحات ساختاری در داخل وزارت خانه را پیگیری می‌کنیم و مسایلی مانند بیمه، مالیات، بانک، محیط زیست و… نیز امسال با جدیدیت و نگاه ویژه‌ای دنبال خواهد شد و در حوزه هایی مانند نقدینگی، روش های نوین تامین مالی را در دستور کار قرار خواهیم داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون طرح و برنامه وزیر صنعت در پایان، اظهار داشت:

با اشاره به اینکه سال گذشته اخذ ۵۰ هزار میلیارد تومان از سیستم بانکی محق نشد، گفت: امیدواریم سیستم بانکی، امسال نگاه ویژه‌ای در خصوص اعتبارات لازم برای تحقق برنامه‌های جهش تولید داشته باشد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید