کد خبر:165355
پ
حقوق بازنشستگان نوبخت
رییس سازمان برنامه و بودجه:

دو برابر شدن اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹

رئیس سازمان برنامه و بودجه از دو برابر شدن اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال جاری خبر داد.

رئیس سازمان برنامه و بودجه از دو برابر شدن اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.

 

*** اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، محمدباقر نوبخت در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با اشاره به امتیازهای در نظر گرفته شده برای کارمندان از فصل دهم در سال ۹۹، اظهار داشت:

در سال ۹۸، برای جبران قدرت خرید بازنشستگان، اعتبار همسان‌سازی حقوق بازنشستگان ۵ هزار میلیارد تومان بود و این رقم در سال جاری با افزایش ۱۰۰ درصدی به ۱۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید.

 

نوبخت پیش از این و ۷ دی ماه ۹۸ از احتمال افزایش منابع همسان‌سازی حقوق‌بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داده و گفته بود که با وجود تمامی مشکلات در لایحه بودجه سال ۹۹ اعتباری بالغ بر ۶ هزار میلیارد تومان برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در نظر گرفته شد، در صورت امکان و معرفی منابع جدید، دولت از افزایش اعتبار برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان استقبال می‌کند.

 

*** حقوق‌بازنشستگان در سال ۹۹

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سال ۹۷ حداقل حقوق یک بازنشسته ۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان بود که سال ۹۸ به ۱ میلیون و ۵۲۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد و حدود ۳۶.۵ درصد افزایش داشت.

برای سال ۹۹ اگر همین میزان افزایش پیدا کند حداقل حقوق یک بازنشسته حدود ۲ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان می‌شود، اما اگر براساس سبد هزینه خانوار محاسبه شود این رقم بین ۲ میلیون و ۴۰۰ تا ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می‌شود.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه در صفحه شخصی خود در اینستاگرام، با اشاره به امتیازهای در نظر گرفته شده برای کارمندان از فصل دهم در سال ۹۹، از دو برابر شدن اعتبارات همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در سال ۹۹ خبر داد.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × دو =

کلید مقابل را فعال کنید