کد خبر:165366
پ
کرونا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

حضور وزیر صنعت در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا / ارائه گزارش از آخرین وضعیت تولید و تامین کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی

وزیر صنعت با حضور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از آخرین وضعیت تولید و تامین کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی گزارش داد.

وزیر صنعت با حضور در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا از آخرین وضعیت تولید و تامین کالاهای اساسی و اقلام بهداشتی گزارش داد.

 

*** حضور وزیر صنعت در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا رحمانی در این جلسه، اظهار داشت:

در مدت شیوع بیماری کرونا تولید مواد ضدعفونی‌کننده افزایش ۸ برابری داشته و از تولید روزانه ۵۰ هزار لیتر به ۴۰۰ هزار لیتر رسیده است.

 

وی در ادامه اضافه کرد: پیش از شروع بیماری کرونا، تولید ماسک سه لایه حدود ۲۰۰ هزار عدد بود که با افزایش ۴ برابری به رقمی بیش از ۸۰۰ هزار عدد در روز رسیده است.

 

رحمانی تصریح کرد: در این مدت تولید ماسک N95 که مورد استفاده کادر درمانی کشور است، قبل از شیوع کرونا در کشور صفر بوده و امروز به بیش از ۳۱ هزار عدد تولید صنعتی رسیده است که توسط شرکت های دانش بنیان و وزارت دفاع تولید می شود و همچنین تولیداتی نیز در بخش صنفی وجود دارد که با احصا آمار آنها، حجم تولیدات این بخش نیز بزودی اعلام می شود.

 

***  واردات برخی اقلام بهداشتی

 

وزیر صمت در ادامه بیان داشت: برای تامین بخشی از اقلام بهداشتی مورد نیاز کشور نیز در این مدت واردات انجام شده که شامل ماسک سه لایه ۱۵ میلیون و ۳۰۰ هزار عدد، ماسک N95, دو میلیون و ۸۰۰ هزار عدد، لباس یکسره (گان) ۴۸۰ هزار دست و تب سنج لیزری ۱۰ هزار عدد بوده است.

 

رحمانی در ادامه افزود: در این بازه زمانی و همزمان با ایام پایانی سال، تامین کالاهای اساسی و مایحتاج ضروری مردم که با افزایش تقاضا در سطح بازار مواجه شده بود؛ خوشبختانه به وفور تامین و توزیع شده است و همچنان تولید و ذخیره کالا به اندازه کافی در حال انجام است.

 

رحمانی تصریح کرد: همچنین در این مدت و به ویژه در ایام تعطیلات نوروز فعالیت کارخانجات تولید مواد غذایی و اقلام بهداشتی برقرار بوده و به هیچ عنوان تعطیل نشده اند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، وزیر صنعت در پایان در جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا، اظهار داشت:

در راستای تنظیم بازار میوه شب عید نیز سیب و پرتقال مورد نیاز کشور به میزان کافی تامین و ذخیره شده است و تا پایان فروردین ماه این اقلام با قیمت مصوب تنظیم بازاری عرضه خواهند شد و تاکنون حدود ۳۰ درصد میوه تنظیم بازاری عرضه شده و توزیع مابقی آن نیز در حال انجام است.

 

*** دستورات وزیر صنعت

 

گفتنی است، وزیر صمت پس از دوره نقاهت خود در روزهای گذشته علاوه بر پیگیری امور و حضور در جلسات این وزارتخانه به صورت ویدئو کنفرانسی، با صدور دستورات ویژه در خصوص موارد مرتبط با بیماری کرونا و نامگذاری سال جهش تولید از سوی رهبر معظم انقلاب، امور مربوطه را راهبری و مدیریت کرد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این مدت همچنین دستوراتی ویژه در خصوص تامین اقلام بهداشتی مرتبط با کرونا از جمله تامین اقلام بهداشتی همچون ماسک و لباس پزشکی و تقبل هزینه این کالاها از سوی شرکت‌های تحت پوشش سازمان ایمیدرو، تجهیز و میزبانی تعدادی از سالن‌های نمایشگاه بین‌المللی تهران از بیماران کرونایی که در اختیار ستاد ملی مقابله با کرونا و ارتش جمهوری اسلامی قرار گرفت؛ صادر کرد.

 

***نامگذاری سال

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، همزمان با نامگذاری سال ۹۹ با عنوان “جهش تولید” از سوی رهبر معظم انقلاب، وزیر صمت در دستوری ویژه به همه معاونت‌ها و سازمان‌های تابعه این وزارتحانه ماموریت داد تا با آسیب‌شناسی برنامه های وزارتخانه در سال “رونق تولید” برنامه‌ای کاملاً عملیاتی و متناسب با الزامات “جهش تولید” تهیه و ارائه نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 5 =

کلید مقابل را فعال کنید