کد خبر:165132
پ
کرونا
رئیس سازمان توسعه تجارت:

اقدامات کارگروه توسعه صادرات در سال ۹۸/ تشکیل ستاد ویژه مقابله با کرونا در حوزه تجارت خارجی اثرگذار بود

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اقدامات کارگروه توسعه صادرات در سال ۹۸، تشکیل ستاد ویژه مقابله با کرونا در حوزه تجارت خارجی را اثرگذار دانست.

رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اقدامات کارگروه توسعه صادرات در سال ۹۸، تشکیل ستاد ویژه مقابله با کرونا در حوزه تجارت خارجی را اثرگذار دانست.

 

*** اقدامات کارگروه توسعه صادرات در سال ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم در یازدهمین پیش جلسه کارگروه توسعه صادرات، ضمن تشکر و قدردانی از وزراتخانه‌ها و نهادهای عضو کارگروه، اظهار داشت:

 
پیگیری مباحث بازگشت ارز، استرداد مالیات بر ارزش افزوده، مرتفع کردن مشکلات گروه‌های کالایی و خدماتی، مباحث مربوط به حق پرچم، کمک به مرتفع کردن مشکلات فرش دستباف و همچنین توجه خاص به استان‌های کشور از اقدامات کارگروه در سال ۱۳۹۸ است.
 
 

*** درخواست رئیس سازمان توسعه تجارت از برخی دستگاه‌ها

 
 
وی با اشاره به جلسات کارشناسی متعدد برگزار شده کارگروه توسعه صادرات در خصوص حل مشکلات مربوط به ورود موقت و رفع آن با همکاری بانک مرکزی، اظهار داشت:
 
براساس هماهنگی‌های انجام شده با بانک مرکزی، ارائه خدمات به صادرکنندگانی که نسبت به ورود موقت اقدام کرده‌اند و به علت مشکلات موجود، رفع تعهد ارزی‌شان با مشکل مواجه شده است، استمرار دارد.
 
زادبوم در ادامه از سایر دستگاه‌های مسئول و اثرگذار در تجارت خارجی کشور از جمله گمرک جمهوری اسلامی ایران، سازمان امور مالیاتی و اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی درخواست کرد در این خصوص، مساعدت‌های لازم را مبذول دارند.
 
 

*** استعلام لحظه‌ای و برخط وضعیت مرزهای خروجی

 
 
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور، اثرگذاری آن بر تجارت بیان کرد:
 
تشکیل ستاد ویژه مقابله با کرونا در حوزه تجارت خارجی از سوی سازمان توسعه تجارت ایران اثرگذار بود و مرزهای خروجی کشور به صورت لحظه‌ای و برخط استعلام شده و اطلاعات ارائه می‌شود.
 
 
به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران در پایان ضمن تشکر و قدردانی از همکاران سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت در خصوص ارسال اطلاعات و تلاش در جهت استمرار تجارت خارجی در وضعیت فعلی، اظهار داشت:
 
جلسات کارگروه به صورت بی‌وقفه و مستمر ادامه دارد و همکاران دبیرخانه کارگروه در خصوص پیگیری تصویب کارگروه در هیات دولت با اختیارات اصل ۱۲۷ یا ۱۳۸ قانون اساسی و به صورت موازی کمک به مرتفع کردن مشکلات صادرکنندگان اقدام خواهند کرد.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + هشت =

کلید مقابل را فعال کنید