کد خبر:165048
پ
کرونا
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

وزارت صنعت در مقابله با کرونا

وزارت صنعت اقدامات مختلفی در حوزه‌ تولید و تامین محصولات مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.

وزارت صنعت اقدامات مختلفی در حوزه‌ تولید و تامین محصولات مورد نیاز مقابله با ویروس کرونا انجام داده است.

 

*** اقدامات وزارت صنعت برای مقابله با کرونا

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاونت امور صنایع وزارت صمت در زمینه استفاده از ظرفیت صنایع تولیدی و تامین محصولات مقابله با کرونا و تامین مواد اولیه و هماهنگی با تشکل­‌ها، به کلیه واحدهای تولیدکننده در خصوص تامین اقلام مورد نیاز در سه شیفت کاری ابلاغ کرد.

برنامه‌ریزی به منظور جلوگیری موقت از صادرات مواد اولیه، واسطه‌ای و محصولات نهایی مرتبط با مقابله با ویروس کرونا، برگزاری جلسات متعدد با تولیدکنندگان و تشکل­‌های صنفی برای تامین اقلام و تولید دستگاه‌ها و ماشین‌آلات مورد نیاز از دیگر اقدامات در این راستا بود.

همچنین بسیاری از کارخانه‌ها خط تولید خود را به تولید لوازم مورد نیاز جهت مبارزه با کرونا تغیر دادند و از ظرفیت واحدهای تولیدی استان‌ها در تهیه و تولید انواع مواد بهداشتی و ضدعفونی کننده و لوازم یک بار مصرف، استفاده بهینه شد.

 

*** اقدامات ایدرو 

 

ایدرو نیز منابع مالی به­ منظور واردات الکل مورد نیاز اقلام بهداشتی از طریق شرکت‌های تابعه تامین سرمایه در گردش را تامین کرد و تولید ۱۰ هزار دست لباس یکپارچه ایزوله ضدنفوذ چند بار مصرف آنتی باکتریال مناسب (نانویی) برای کادر مقابله با کرونا با رقم حدود ۲۰ میلیارد ریال با شرکت توانمند دانش بنیان داخلی را در دستور کار نهاد.

از سوی دیگر هماهنگی‌های لازم با قرارگاه زیستی سازمان پدافند غیرعامل جهت حمایت از شرکت‌های دانش بنیانی که در زمینه تولید کیت­‌های مولکولی تشخیص کرونا فعالیت می­نمایند با همکاری صندوق صنایع پیشرفته به انجام رسید.

تشکیل قرارگاه رصد و پایش تولید و تامین ستاد مقابله با کرونای وزارت صمت در ایام نوروز و حذف مجوز ایجاد واحد تولیدی ماسک و الکل و حذف تشریفات واردات اقلام بهداشتی و کاهش حقوق ورودی واردات ماسک و لباس­‌های پزشکی از دیگر اقدامات بود.

 

*** اقدامات ایمیدرو 

 

ایمیدرو اقلام بهداشتی مقابله با کرونا به مبلغ ۱۳۶ میلیارد تومان را تامین کرد و ممنوعیت موقت صادرات مواد اولیه، واسطه‌ای و محصولات نهایی مرتبط با مقابله با ویروس کرونا و پیگیری و هماهنگی جهت ساخت ماشین آلات تولید ماسک در کشور (که اولین نمونه آن ۲۲ اسفند ۱۳۹۸ به ثمر نشست) نیز از دیگر کارهای انجام شده بود.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گفتنی است، مهلت سه ماهه جهت از سرگیری اقساط توسط صندوق ضمانت سرمایه‌گذاری صنایع کوچک و مهلت سه ماهه جهت از سرگیری اقساط حق بهره‌برداری اراضی واگذار شده و تمدید شرایط واگذاری زمین در شهرک‌های صنعتی تا پایان اردیبهشت ۱۳۹۹ مقرر شد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − ده =

کلید مقابل را فعال کنید