کد خبر:164813
پ
مدرس خیابانی
قائم‌مقام وزیر صمت:

رشد چشمگیر تولید اقلام بهداشتی مرتبط با شیوع کرونا/تمرکز عمده ستاد تنظیم بازار بر فراوانی کالاهای سطح کشور بوده است

قائم‌مقام وزیر صمت تمرکز با اشاره به اینکه تمرکز عمده ستاد تنظیم بازار بر فراوانی کالاهای سطح کشور بوده است از رشد چشمگیر تولید اقلام بهداشتی مرتبط با شیوع کرونا خبر داد.

قائم‌مقام وزیر صمت تمرکز با اشاره به اینکه تمرکز عمده ستاد تنظیم بازار بر فراوانی کالاهای سطح کشور بوده است از رشد چشمگیر تولید اقلام بهداشتی مرتبط با شیوع کرونا خبر داد.

 

*** تمرکز عمده ستاد تنظیم بازار بر فراوانی کالاهای در سطح کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین مدرس خیابانی در جلسه ستاد تنظیم بازار کشور گزارشی از اهتمام جدی ستاد تنظیم بازار برای تأمین کالا و فعالیت شبکه‌های توزیع و نظارت ارائه کرد و اظهار داشت:

تمرکز عمده ستاد بر فراوانی کالاهای سطح کشور بوده و در این زمینه همه استان‌ها نیز پای کار آمده‌اند و جلسات تنظیم بازار در استان‌ها به صورت هفتگی برگزار می‌شود.

وی افزود: خوشبختانه هماهنگی بسیار خوبی میان دستگاه‌های متولی تنظیم بازار وجود دارد و ذخایر قابل قبولی از اقلام مختلف و کالاهای اساسی در کشور موجود است.

 

*** قفسه‌ها همچنان مملو از کالا است

 

قائم‌مقام وزیر صمت گفت: با شیوع ویروس کرونا تقاضای مردم برای خرید اقلام و کالاهای اساسی افزایش پیدا کرد و شاهد حضور گسترده مردم در فروشگاه‌ها بودیم اما علیرغم افزایش تقاضا، به دلیل برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، انبارها و قفسه‌های فروشگاه‌ها همچنان مملو از کالا است چرا که هم واردات و هم بخش تولید به خوبی مدیریت شده است.

مدرس خیابانی همچنین گزارشی از بازرسی‌ها برای تنظیم بازار ارائه کرد و گفت: تعداد بازرسان دو برابر شده و نظارت قابل قبولی در بازار حاکم است.

 

قائم‌مقام وزیر صمت با اشاره به فعال شدن ستادی در خصوص کرونا از ابتدای شیوع این ویروس در کشور، اظهار داشت:

در این راستا با افزایش ظرفیت‌های تولید اقلام و کالاهای بهداشتی در کشور و پای کار آمدن بخش‌های تولیدی بخش خصوصی و دولتی شاهد رشد چشمگیر تولید اینگونه اقلام در کشور بوده‌ایم ضمن آنکه در بخش واردات اقلام بهداشتی نیز تدابیر لازم نظیر حذف ممنوعیت‌ها و صفر شدن تعرفه‌ها انجام شده است.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کلید مقابل را فعال کنید