کد خبر:164657
پ
فرابورس
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

شاخص بورس ۳۶۴۷ واحد افت کرد

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام ۳ هزار و ۶۴۷ واحد افت کرد.

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سهام ۳ هزار و ۶۴۷ واحد افت کرد.

 

*** شاخص بورس ۳۶۴۷ واحد افت کرد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه تعداد ۴ میلیارد و ۶۴۱ میلیون سهم و حق تقدم به ارزش ۳ هزار و ۹۲۷ میلیارد تومان در ۶۸۳ هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت ۳ هزار و ۶۴۷ واحدی در ارتفاع ۵۰۲ هزار و ۴۳۲ واحد قرار گرفت.

بیش‌ترین اثر منفی بر رشد دماسنج بازار سهام در روز جاری نیز به نام نمادهای شرکت‌های پتروشیمی پارس، بانک ملت و پالایش نفت بندرعباس شد و در مقابل شرکت‌های مخابرات ایران، گروه صنعتی پاکشو و ارتباطات سیار ایران با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

 

*** روز منفی شاخص اصلی بازار سرمایه

 

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه نیز روز منفی را پشت سر گذاشتند؛ به طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) ۹۷۳ واحد، کل (هموزن) ۸۸۲ واحد، قیمت (هموزن) ۵۸۷ واحد، آزاد شناور ۵۵۲۷ واحد و شاخص‌های بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۳۴۹۲ و ۳۷۱۲ واحد افت کردند.

در بازارهای فرابورس ایران نیز با معامله ۱۶۸۴میلیون ورقه به ارزش ۲۰۰۳ میلیارد تومان در ۴۴۷ هزار نوبت، آیفکس ۵۷ واحد افت کرد و در ارتفاع ۶۴۹۱ واحد قرار گرفت.

 

*** فرابورس هم ۵۷ واحد نزول کرد

 

شاخص کل فرابورس نیز با ۵۷ واحد نزول رقم ۶۴۹۱ واحد را ثبت کرد. در این بازار ۴۴۷ هزار معامله به ارزش ۲۰ هزار و ۳۹ میلیارد ریال به ثبت رسید.

به طور کلی ۹۷ نماد مثبت و ۱۲۶ نماد منفی بودند که از میان آن‌ها پتروشیمی زاگرس، صنایع ماشین‌های اداری ایران، سهامی ذوب آهن اصفهان، فرابورس ایران و پالایش نفت لاوان نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر منفی و در مقابل  تولید نیروی برق دماوند و سنگ آهن گهر زمین نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر مثبت را در فرابورس داشتند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سهامی ذوب آهن اصفهان، گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی، گروه صنایع کاغذ پارس، سیمان لار سبزوار، صنایع ماشین‌های اداری ایران، توسعه و عمران استان کرمان و کشت و صنعت شهداب ناب خراسان نمادهای پربیننده فرابورس بودند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − 9 =

کلید مقابل را فعال کنید