کد خبر:164643
پ
پروانه بهره‌برداری
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

رشد ۵ درصدی پروانه بهره‌برداری صنعتی و معدنی طی ۱۰ ماه

پروانه بهره‌برداری صنعتی و معدنی صادر شده طی ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۵٫۳ درصد افزایش و از نظر سرمایه ۱۳٫۹ درصد کاهش یافت.

پروانه بهره‌برداری صنعتی و معدنی صادر شده طی ۱۰ ماه امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر تعداد ۵٫۳ درصد افزایش و از نظر سرمایه ۱۳٫۹ درصد کاهش یافت.

 

*** رشد ۵ درصدی پروانه بهره‌برداری صنعتی طی ۱۰ ماه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، طی ۱۰ ماه امسال ۵۲۱۲ فقره پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۴۴۵۴۳۰٫۱ میلیارد ریال و اشتغال ۸۱۲۴۴ نفر صادر شده است.

مقایسه ارقام فوق با مدت مشابه سال گذشته نشان‌دهنده افزایش ۵٫۳ درصد در تعداد و کاهش ۱۳٫۹ درصد در سرمایه و رشد ۴٫۸ درصدی در اشتغال است.

رشد منفی سرمایه‌گذاری در ۱۰ ماهه سال جاری به دلیل صدور پروانه بهره‌برداری واحد نفت ستاره خلیج فارس با سرمایه‌گذاری بیش از ۱۹۰ هزار میلیارد ریال در خرداد سال۹۷ است.

بدون احتساب واحد مذکور تغییرات میزان سرمایه‌گذاری و اشتغال در ۱۰ ماهه سال جاری به ترتیب افزایش ۳۷٫۲ درصد و کاهش ۱٫۸ درصد خواهد بود.

 

*** رشد تولید و صنعت استان تهران در سال ۹۸

 

رئیس سازمان صمت استان تهران نیز چندی پیش در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار این خبرگزاری پیرامون میزان رشد تولید و صنعت استان تهران در سال ۹۸، اظهار داشت:

طی ده ماه نخست سال ۹۸، ۸۴۸ مورد جواز تأسیس صادر کرده‌ایم که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته حدود ۲۲% رشد داشته است؛ در صدور پروانه بهره‌برداری صنعتی نیز در ده‌ماهه نخست سال ۹۷ تعداد ۹۸ پروانه صنعتی بهره‌برداری صادر شده که در مدت مشابه سال جاری صدور این پروانه با ۵۵% رشد به ۱۵۲ فقره رسیده است.

 

 

یدالله صادقی در ادامه افزود:

در پروانه‌های اصلاحی که افزایش ظرفیت و تغییر محصول و سرمایه‌گذاری‌های جدید هستند نیز در ۱۰ ماه نخست سال ۹۷، ۲۳۱ مورد بود پروانه صادر شده که در ده‌ماهه نخست سال جاری با ۱۲% رشد به ۲۹۸ مورد رسیده است.

 

*** رشد ۱۹۲ درصدی صدور پروانه بهره‌برداری معادن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صمت استان تهران در پایان به رشد چشمگیر صدور پروانه بهره‌ برداری معادن در استان تهران در سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت:

در حوزه معادن نیز در ده ‌ماه نخست سال ۹۷، ۱۲ مورد پروانه بهره‌ برداری صادر شده بود ولی امسال صدور پروانه بهره‌برداری معدن به ۳۵ مورد رسید که در واقع حاکی از رشد ۱۹۲ درصدی در این حوزه می‌باشد.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید