کد خبر:164686
پ
شرکت مس
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران:

امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی میان شرکت مس و شرکت راه‌آهن به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی میان این شرکت و شرکت راه‌آهن به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران از امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی میان این شرکت و شرکت راه‌آهن به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان خبر داد.

 

*** امضای تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی میان شرکت مس و شرکت راه‌آهن به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، اردشیر سعد محمدی پیرامون انعقاد این تفاهم‌نامه اظهار داشت:

تفاهم‌نامه احداث خطوط ریلی و خرید واگن حمل بار به ارزش ۴۵۰ میلیارد تومان با حضور محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی، محمدباقر نوبخت معاون رئیس‌جمهور، خداداد غریب‌پور معاون وزیر صمت و سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه‌آهن میان شرکت ملی صنایع مس ایران و شرکت راه‌آهن جمهوری اسلامی ایران به امضا می‌رسد.

وی در ادامه تصریح کرد: این تفاهم‌نامه مشتمل بر احداث ۲۴ کیلومتر ریل در خاتون‌آباد، سرچشمه و بندرعباس و خرید ۶۰۰ واگن و ایزوتانک و احداث سه ایستگاه تخلیه و بارگیری است.

سعد محمدی با اشاره به این‌که شرکت ملی صنایع مس یک شرکت صادرات محور است و محصول صادراتی از خاتون آباد و مجتمع مس سرچشمه باید به بندرعباس حمل شود، بیان کرد:

شرکت ملی صنایع مس با هدف کاهش هزینه و زمان و ایمنی بیشتر در حمل و نقل، طرح احداث ۲۴ کیلومتر خطوط ریلی و اتصال آن به شبکه اصلی خطوط راه‌آهن کشور را در دستور کار قرار داد.

 

*** بهره‌برداری از طرح اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در پایان اظهار داشت:

با توجه به برنامه‌های شرکت ملی صنایع مس برای افزایش تولید در آینده نزدیک و همچنین بهر‌ه‌برداری از طرح اسید سولفوریک مجتمع مس سرچشمه و خاتون‌آباد که توانایی ظرفیت تولید بیش از یک میلیون تن اسید را در سال دارند و نیاز به صادرات این محصول به بازارهای هدف، از ابتدای سال جاری توسعه فعالیت‌های ترانزیتی و حمل بار در خطوط ریلی کشور در دستور کار شرکت مس قرار گرفته است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو + بیست =

کلید مقابل را فعال کنید