کد خبر:164231
پ
کرونا
معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر:

بررسی پرونده‌های ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی در کمترین زمان ممکن

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از بررسی پرونده‌های ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی در کمترین زمان ممکن خبر داد.

معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر از بررسی پرونده‌های ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی در کمترین زمان ممکن خبر داد.

 

*** بررسی پرونده‌های ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی در کمترین زمان ممکن

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، ابوالقاسم محمدزاده با اشاره به اینکه به منظور ضرورت تامین برخی اقلام بهداشتی در مقابله با ویروس کرونا، پرونده‌های تخصیص ارز و ثبت سفارش واردات کالاهای بهداشتی و ضدعفونی کننده در اسرع وقت بررسی و اعلام نظر می‌شود، اظهار داشت:

با توجه به افزایش تقاضای کالاهای بهداشتی نظیر انواع ماسک، لباس‌های بیمارستانی و انواع ژل و محلول ضدعفونی کننده به منظور جلوگیری از شیوع بیماری کرونا، کلیه متقاضیان پرونده‌های تخصیص ارز و ثبت سفارش واردات کالاهای مذکور، مشمول تعرفه‌های دستکش جراحی با تعرفه HS 40151100 و دستکش معاینه پرستاری با تعرفه HS 40151920 ، ماسک N95 با تعرفه HS 63079010 پارچه‌های مورد نیاز جهت تولید ماسک و البسه بیمارستانی با تعرفه‌های ۵۶۰۲ و ۵۶۰۳ بنا به ضرورت و در اسرع وقت بررسی و اعلام نظر خواهند شد.

 

*** واردات اقلام بهداشتی نیازی به کد IRC وزارت بهداشت ندارد

 

محمدزاده بیان کرد: طبق تصمیمات کارگروه تنظیم بازار کشور در ۵ اسفندماه ۹۸ ، اعلام شد که با موافقت سازمان غذا و دارو، علاوه بر صفر شدن تعرفه واردات ماسک و الکل، واردات این اقلام نیاز به کد IRC وزارت بهداشت ندارد و این کد برای واردات الکل، حداکثر ظرف مدت ۲۴ ساعت صادر و هزینه‌ای برای واردکنندگان در بر نخواهد داشت.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بازرگانی و توسعه تجارت سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر در پایان، اظهار کرد:

با هماهنگی صورت گرفته با گمرک جمهوری اسلامی ایران، ترخیص محموله‌های وارداتی ماسک، الکل و سایر اقلام مورد نیاز جهت مقابله با شیوع ویروس کرونا در کم‌ترین زمان (حداکثر ظرف ۴۸ ساعت) ترخیص می‌شوند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 − 1 =

کلید مقابل را فعال کنید