کد خبر:162290
پ
یارانه معیشتی
سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی:

پایش مشمولان یارانه معیشتی در خرداد ۹۹

سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی از پایش مشمولان یارانه معیشتی در خرداد ۹۹ خبر داد.

سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی از پایش مشمولان یارانه معیشتی در خرداد ۹۹ خبر داد.

 

*** تلفیق یارانه نقدی و معیشتی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین میرزایی با اشاره به پیشنهاد مجلس مبنی بر تلفیق یارانه نقدی و معیشتی و پرداخت ادغامی آن به مشمولان، اظهار کرد:

این بحث در مجلس مطرح و ادله مختلفی نیز مورد توجه قرار گرفت اما بعد از منتفی شدن آن، قرار شد سال آینده ۷۸ میلیون ایرانی یارانه ۴۵۵۰۰ هزار تومانی را دریافت و ۶۰ میلیون ایرانی طرح حمایت معیشتی را بگیرند.

سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در خصوص ادله دولت در راستای رد طرح ادغام این دو یارانه، گفت:

ما در وزارت تعاون ۶۰ میلیون نفری که اولویت بالاتر برای دریافت یارانه حمایت معیشتی را داشتند، شناسایی کرده بودیم و اگر سهم این افراد کم می‌شد و مبلغ ۱۰۰ هزار و ۵۰۰ تومان برای خانوار یک نفره به ۷۲ هزار تومان تقلیل پیدا می‌کرد، افراد ضرر می‌کردند.

وی ادامه داد: بسیاری افراد مشمول در استانهای محروم و مناطق روستایی و حاشیه شهرها بودند و ما آنها را در زندگی روزمره رصد نکردیم. این افراد ۱۱ میلیون و ۹۰۰ هزار خانواده از مجموع ۱۹ میلیون خانوار هستند که حتی خودرو هم ندارند و قطعا بنزین سوبسیدی را هم دریافت نمی‌کنند که از هر جهت ادغام برای این افراد ضررهایی به همراه داشت.

 

*** پایش مشمولان یارانه معیشتی در خرداد ۹۹ 

 

میرزایی یادآور شد: ما ادله خود را مطرح و شیوه شناسایی را از محل پایگاه اطلاعات رفاه ایرانیان برای نماینده‌های مجلس ارائه دادیم و در نتیجه مجلس متقاعد و بنا شد با همین رویه پیش رویم و در خرداد ماه ۹۹ نخستین مرحله پایش را پشت سر بگذاریم.

سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی خاطرنشان کرد: بنا شد بر اساس مصوبه هیات وزیران خرداد و آذر هر سال یکبار کل جامعه هدف که متقاضی طرح حمایت معیشتی هستند، بررسی شوند که تا امروز حدود ۱۹ میلیون خانوار حمایت این طرح را دریافت می‌کنند و افراد دیگری که متقاضی هستند و در لیست یارانه بگیران نبودند، یکبار دیگر در خرداد بررسی شوند.

وی ادامه داد: در مرحله بررسی خرداد ماه سال آینده، امکان دارد برخی افراد مشمول نباشند ولی با بررسی شرایط معیشت شان، به عنوان مشمول وارد طرح و به لیست اضافه شوند؛ همچنین امکان دارد تمکن مالی برخی افراد افزایش و اولویت آنها کاهش یابد و علی القاعده از لیست مشمولان خارج شوند.

میرزایی خاطرنشان کرد: عده‌ای از مردم اطلاعات موجود در حساب شان را پذیرفته‌اند اما اعلام می‌دارند این مبالغ متعلق به صاحب کاران یا افراد خانواده آنهاست. روی سخن ما، با نظام اقتصاد توام با مسئولیت است؛ یعنی اگر مبلغی به حساب کسی واریز می‌شود، فرد باید مسئولیت آن را بپذیرد.

 

*** یکی از محمل‌های جدی در بحث پولشویی در کل دنیا

 

وی افزود: فردی ممکن است ادعا کند یک موسسه خیریه راه‌اندازی کرده، در حالی که در هیچ جای دنیا اجازه ایجاد موسسه خیریه را به افراد معمولی نمی‌دهند.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی شناسایی مشمولان طرح حمایت معیشتی در پایان، اظهار داشت:

یکی از محمل‌های جدی در بحث پولشویی در کل دنیا، همین موسسات خیریه هستند پس بنابراین افرادی که به هر نحوی موسسه خیریه دارند یا اقدام مالی به نیابت از دیگران انجام می‌دهند، باید ساختار حقوقی لازم را ایجاد کنند و پول‌ها به یک حساب حقوقی واریز شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده − 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول