کد خبر:162417
پ
مهرداد ایزدی
مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

افزودن تعدادی از اقلام بهداشتی پر مصرف به سامانه ۱۲۴

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از افزودن تعداد دیگری از اقلام بهداشتی پر مصرف به سامانه ۱۲۴٫ir خبر داد.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از افزودن تعداد دیگری از اقلام بهداشتی پر مصرف به سامانه ۱۲۴ خبر داد.

 

*** افزودن تعدادی از اقلام بهداشتی پر مصرف به سامانه ۱۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مهرداد ایزدی با اشاره به افزایش تقاضای مصرف‌کنندگان برای خرید مواد بهداشتی و ضدعفونی‌کننده، اظهار داشت:
۱۰ قلم لوازم بهداشتی شامل انواع ژل و محلول ضد عفونی کننده دست در اوزان مختلف و سفید کننده علاوه بر محصولات بهداشتی قبلی در سامانه گنجانده شده و قیمت اقلام اعلام شده شامل حداقل و حداکثر قیمت این اقلام روی خروجی آپ و سایت ۱۲۴٫ir قرار گرفته است.

 

*** اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات با هدف افزایش شفافیت

 

وی ادامه داد: سامانه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات با هدف افزایش شفافیت در خصوص قیمت کالا و خدمات پرمصرف خانوار طراحی شده و در حال حاضر شامل ۶ گروه اصلی کالا و ۴ گروه اصلی خدمات است.

ایزدی گروه‌های کالایی را شامل کالاهای اساسی و مواد غذایی، لوازم بهداشتی، لوازم خانگی، لوازم التحریر، لوازم مصرفی خودرو و مصالح ساختمانی دانست و افزود:

گروه‌های خدمات نیز شامل خدمات توزیع گاز مایع، کارمزد دفاتر خدمات الکترونیک انتظامی (پلیس +۱۰)، کارمزد دفاتر خدمات پیشخوان و تعرفه کالا در سردخانه می‌شود.

مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان یادآور شد:
در حال حاضر این سامانه از طریق درگاه اینترنتی www.124.ir و همچنین اپلیکیشن آسان پرداخت (آپ) در اختیار عموم مردم قرار دارد.

 

*** ثبت شکایات در سامانه ۱۲۴

 

ایزدی از این سامانه به عنوان پل ارتباطی بین مردم و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید کنندگان نام برد و افزود:‌ سامانه مذکور قابلیت ثبت و رسیدگی به شکایات تخلفاتی نظیر گران‌فروشی، اختفاء و احتکار، کم فروشی و عدم درج قیمت در خصوص انواع کالاها و خدمات و از جمله اقلام بهداشتی و شوینده‌ها را به صورت آنلاین دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر کل دفتر مطالعات و برنامه ریزی سازمان حمایت درباره نحوه رسیدگی به شکایت‌های مردمی، اظهار داشت:

با ثبت شکایت مصرف‌کنندگان در این سامانه، بازرسان سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت استان‌ها در کمترین زمان ممکن، ضمن مراجعه به واحدهای صنفی در صورت وجود تخلف، برخورد لازم را بعمل آورده و نتیجه را به مصرف کننده اعلام می‌کنند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول