کد خبر:162339
پ
شکایات
رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

آخرین وضعیت نظارت بر اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده/کشف ۶ میلیون و ۴۰۰ ماسک احتکار شده

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح آخرین وضعیت نظارت بر اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده از کشف ۶ میلیون و ۴۰۰ ماسک احتکار شده خبر داد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان ضمن تشریح آخرین وضعیت نظارت بر اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده از کشف ۶ میلیون و ۴۰۰ ماسک احتکار شده خبر داد.

 

*** آخرین وضعیت نظارت بر اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش پیرامون آخرین وضعیت نظارت بر اقلام بهداشتی مانند ماسک و ژل ضدعفونی‌کننده، اظهار داشت:

از روز یکشنبه بازرسان سازمان حمایت در تمام واحدهای تولیدی شوینده، الکل، دستکش، ضدعفونی‌کننده و ماسک مستقر بوده و بر روند تولید این اقلام نظارت می‌کنند.

توجه بازرسان بر آن است که اقلام تولید شده حتما با حواله وزارت بهداشت تقدیم شبکه توزیعی که وزارت بهداشت تعریف کرده شود.

معاون وزیر صنعت با اشاره به بازدیدهای صورت‌گرفته از واحدهای تولیدی بیان کرد:

بازرسان تمام وقت در این واحدها مستقر هستند و بر روند تحویل اقلام بهداشتی بر شبکه توزیع نظارت می‌کنند.

 

*** وزارت بهداشت در توزیع اقلام بهداشتی تسریع کند

 

تابش با بیان اینکه بسیاری از واحدها به میزان بالا تولید تجهیزات پزشکی انجام داده و تولیدات آن‌ها انبار شده است، از مدیرکل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت درخواست کرد که در صدور حواله و تحویل کالا به شرکت‌های پخش و شبکه‌های توزیع تسریع شود.

وی همچنین درباره احتکار اقلام مذکور گفت:

همه اقلام مشمول اعلام موجودی است و هرجایی کالا موجود باشد اما در سامانه اعلام موجودی نباشد، مشمول احتکار می‌شود.

تابش همچنین خاطرنشان کرد: وزارت صنعت بر مبادی تولید اقلام پزشکی مانند ماسک و ضدعفونی‌کننده نظارت دارد اما وظیفه نظارت بر توزیع آن به وزارت بهداشت است.

 

***کشف ۶ میلیون و ۴۰۰ ماسک احتکار شده

 

وی با اشاره به قیمت اقلام بهداشتی گفت: بخشی از تولیدات به صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌گیرد، اما اقلام دیگری که در شبکه توزیع با قیمت‌تمام شده به فروش می‌رسد ملزم به درج قیمت هستند و در غیر این صورت، تخلف محسوب می‌شود.

معاون وزیر صنعت تاکید کرد که پرونده‌های تخلف مربوط به اقلام بهداشتی بدون هیچ تعللی به سازمان تعزیرات ارسال می‌شود.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در ادامه اعلام کرد که تاکنون ۶ میلیون و ۴۰۰ عدد ماسک احتکار شده کشف و تحویل وزارت بهداشت شده است.

 

*** نظارت بر اقلام بهداشتی باعث غفلت از بازار نمی‌شود

 

به گفته این مقام مسوول، نظارت بر اقلام اساسی در ایام نزدیک عید از ۵ قلم در هفته به ۱۵ قلم افزایش یافته و محصولات پزشکی نیز زیرمجموعه این کالاها قرار گرفته‌اند.

تابش با تاکید بر اینکه برای تامین کالاهای اساسی هیچ مشکلی وجود ندارد، افزود: البته آرامش نسبی بازار به این معنا نیست که آن را به حال خود رها خواهیم کرد.

 

*** افزایش قیمت گوشت

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در پایان با اشاره به افزایش قیمت گوشت در روزهای اخیر، اظهار داشت:

سیر نزولی این محصول آغاز شده و اکنون به کیلویی ۹۲ هزار تومان رسیده است. امروز در سطح شهر تهران ۸۵ واحد بازرسی حضور دارند و تمام کالاها تحت کنترل است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − سه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول