کد خبر:162325
پ
لایحه بودجه
خبرگزاری صنایع گزارش می‌دهد:

جزئیات تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق /افزایش ۱۵درصدی منابع بودجه

بررسی آخرین تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق نشان می‌دهد درحالی که منابع بودجه حدود ۱۵درصد افزایش یافته است و هزینه‌های دولت رشد ۱۷درصدی داشته است.

بررسی آخرین تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق نشان می‌دهد درحالی که منابع بودجه حدود ۱۵درصد افزایش یافته است و هزینه‌های دولت رشد ۱۷درصدی داشته است.

 

***جزئیات تغییرات لایحه بودجه در کمیسیون تلفیق

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، براساس مصوبات کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی، منابع بودجه کل کشور از ۱۹۸۸ هزار میلیارد تومان به ۲۰۱۷ هزار میلیارد تومان افزایش پیدا کرده که ۱٫۵ درصد رشد دارد.

منابع عمومی دولت از ۴۸۴ هزار میلیارد تومان به ۵۶۰ هزار میلیارد تومان افزایش یافته است، بر این اساس منابع رشد ۱۵/۸درصدی را شاهد بوده است.

از سوی دیگر درآمدهای اختصاصی دولت با ۰/۷ درصد رشد از ۷۹ هزار و ۲۳۲ میلیارد تومان به ۷۹ هزار و ۷۸۷ میلیارد تومان ارتقا پیدا کرده است.

گفتنی است منابع بودجه عمومی دولت متشکل از منابع عمومی و درآمدهای اختصاصی با رشد ۱۳٫۶ درصد از ۵۶۳ هزار و ۸۲۹ میلیارد تومان به ۶۴۰ هزار و ۷۷۷ میلیارد تومان افزایش یافته است.

در بخش مصارف، اولاً در کمیسیون تلفیق برای بازپرداخت اوراق سررسیدشده همان ۴۷ هزار میلیارد تومان لایحه بودجه لحاظ شده است، از سوی دیگر هزینه‌های بودجه ۱۷/۳ درصد رشد نشان می‌دهد و از ۳۶۷ هزار میلیارد تومان به ۴۳۰ هزار و ۸۶۶ میلیارد تومان افزایش یافته است.

تملک دارایی‌های سرمایه‌ای یا همان طرح‌های عمرانی از ۷۰ هزار میلیارد تومان به ۸۲ هزار و ۷۲۰ میلیارد تومان رشد ۱۷٫۶ درصد بالغ شده است.

 

*** سهم ۷۵ درصدی شرکت‌های دولتی و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها در بودجه

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بودجه شرکت‌های دولتی و مؤسسات انتفاعی وابسته به دولت و بانک‌ها که ۷۵ درصد کل بودجه را تشکیل می‌دهند ۳٫۲ درصد افت کرده و از ۱۴۸۳ هزار و ۹۴۵ میلیارد تومان به ۱۴۳۵ هزار و ۹۲۲ میلیارد تومان رسیده است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 2 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول