کد خبر:162398
پ
گمرک بوشهر
صنایع گزارش می‌دهد:

تکذیب صادرات ماسک از گمرک بوشهر

گمرک ایران، کلیپی را که به تازگی در فضای مجازی مبنی بر صادرات ماسک از گمرکات بوشهر منتشر شده، تکذیب کرد.

گمرک ایران، کلیپی که به تازگی در فضای مجازی مبنی بر صادرات ماسک از گمرکات بوشهر منتشر شده را، تکذیب کرد.

 

*** تکذیب صادرات ماسک از گمرک بوشهر

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، به تازگی کلیپی با عنوان «فیلمی که یکی از کارمندان گمرک فرودگاه بوشهر از حجم زیاد ماسک که در صف خروج می‌باشد را منتشر کرده است» در فضای مجازی منتشر شد که معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران و همچنین ناظر گمرکات استان بوشهر به طور مشترک موضوع صادرات ماسک را تکذیب کردند؛ این در حالی است که کلیپ دیگری در ادامه کلیپ قبلی توسط همان شخص منتشر شده که نشان می‌دهد محتوای کلیپ قبلی از چه درجه صحتی برخوردار است.

 

*** هیچگونه ماسکی از طریق گمرکات استان بوشهر صادر نشده

 

در این خصوص بهروز قره بیگی، ناظر گمرکات بوشهر و مدیرکل گمرک بوشهر ضمن تکذیب خبر صادرات چنین محموله‌ای از طریق گمرکات استان بوشهر اعلام کرد:

برابر بررسی‌های صورت پذیرفته و استعلامی که از رؤسای گمرکات و مسئولان ذی ربط به عمل آمده هیچگونه ماسکی از طریق گمرکات استان بوشهر صادر نشده است.

کلیپی که منتشر شده، اساساً داخل گمرک بوشهر و یا گمرکات تابعه نیست؛

ضمن اینکه به کلیه گمرکات تابعه موضوع ممنوعیت به محض اطلاع و حتی قبل از ابلاغ اطلاع رسانی شده است.

 

*** از ۱۲ بهمن صادرات ماسک متوقف شد

 

همچنین مهرداد جمال ارونقی معاون امور گمرکی گمرک جمهوری اسلامی ایران در این خصوص گفت: به محض اعلام وزارت بهداشت در تاریخ ۱۲ بهمن ماه سال جاری، ممنوعیت صدور ماسک به گمرکات کشور اطلاع داده شد.

از تاریخ ۲۱ بهمن ماه نیز متعاقب تصویب موضوع در کارگروه تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت و ابلاغ آن ظرف همان روز به گمرکات اجرایی کشور، به صورت رسمی از صدور این کالا جلوگیری شده است.

در عین حال، وفق بررسی‌های صورت پذیرفته توسط دفتر صادرات گمرک ایران، هیچ ماسکی از تاریخ اشاره شده (۱۲ بهمن ماه ۱۳۹۸) از گمرکات اجرایی صادر نشده است؛

چراکه حتی قبل از وصول اولین مکاتبه در خصوص ممنوعیت صادرات ماسک از کشور، به دلیل حساسیت موضوع و پیش بینی‌های صورت پذیرفته و در راستای اقدامات پیشگیرانه، از صادرات این کالا از کشور، توسط اداره کل حراست گمرک ایران و حراست‌های گمرکات اجرایی، ممانعت به عمل آمده است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران در پایان اظهار داشت: کلیپ دیگری در ادامه کلیپ قبلی منتشر شده که نشان می‌دهد محتوای کلیپ قبلی از چه درجه صحتی برخوردار است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول