کد خبر:162389
پ
کالاهای اساسی
مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران:

توزیع گسترده کالاهای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌ بار

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش  از توزیع گسترده کالاهای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌ بار کشور خبر داد.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش شرکت بازرگانی دولتی ایران از توزیع گسترده کالاهای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌ بار کشور خبر داد.

 

*** توزیع گسترده کالاهای اساسی در فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره‌ بار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حجت براتعلی با اشاره به تخصیص سهمیه ویژه کالاهای اساسی برای توزیع در میادین میوه و تره‌ بار و فروشگاه‌های زنجیره‌ای، اظهار داشت:

همه ساله مطابق با برنامه‌های ستاد تنظیم بازار تلاش می‌شود تا در ایام پایانی سال مدیریت لازم بر تأمین و توزیع کالاها صورت گیرد که بر این اساس از اول اسفندماه هر سال برنامه‌ریزی برای توزیع کالاها در قالب طرح‌های مختلف صورت می‌گیرد.

وی افزود: امسال به علت شیوع ویروس کرونا، اجرای سیاست‌های تنظیم بازار با یک شتاب و حجم بیشتری عملیاتی شده و از اول اسفندماه بر اساس مصوبات کارگروه تنظیم بازار کالاهای اساسی که در سبد هزینه مصرفی خانوارها نقش جدی دارند، با شکل ویژه‌ای عرضه شده‌است.

مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش، تصریح کرد:

بر این اساس برنج، روغن، گوشت مرغ، گوشت قرمز و شکر در سطح استان‌ها از طریق محموله‌های استانی توزیع گردیده و با مدیریت سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت کل کشور موضوع در حال پیگیری است.

 

*** شارژ کالاهای اساسی در شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای

 

براتعلی عنوان کرد: این سهمیه‌ها سراسری بوده و در تمامی استان‌ها تخصیص می‌یابد اما با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته مقرر گردید تا شبکه‌های مطمئن عرضه کالا از جمله فروشگاه‌های زنجیره‌ای و میادین میوه و تره بار به جهت سهولت دسترسی شهروندان به کالاها مورد استفاده قرار گرفته و به این ترتیب علاوه بر تخصیص‌های استانی، در شبکه فروشگاه‌های زنجیره‌ای نیز شارژ کالا صورت گیرد.

 

*** عرضه کالاهای اساسی با نرخ مصوب

 

وی گفت: در تمامی این فروشگاه‌ها کالاهای اساسی باید با نرخ مصوب عرضه گردد که بر این اساس در مورد اقلامی همچون برنج، شکر و روغن در کنار سایر اقلامی که عرضه خواهند شد.

نرخ از طریق سامانه سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان قابل دسترس است، ضمن اینکه این کالاها دارای برچسب قیمت بوده و مردم نیز می‌توانند نرخ‌های آنها را بر روی کالا مشاهده نمایند، مردم باید به برچسب قیمت نصب شده بر روی کالاها دقت کرده تا بتوانند اقلام را با نرخ مصوب خریداری کنند.

 

*** طرح‌های نظارت و بازرسی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرکل هماهنگی توزیع و فروش در پایان، اظهار داشت:

در استان‌ها فروشگاه‌های زنجیره‌ای دارای شعباتی در سراسر کشور هستند و نظارت کافی بر آنها صورت می‌گیرد تا عرضه خارج از شبکه نداشته باشند، چرا که طرح‌های نظارت و بازرسی به شدت فعال است و کنترل‌های سیستمی از سوی دستگاه‌های مرتبط از طریق سامانه جامع انبارها نیز انجام می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول