کد خبر:162351
پ
سازمان حمایت مصرف‌کنندگان
رئیس سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان:

افزایش تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده در سه شیفت/ جلوگیری از توزیع غیر برنامه‌ریزی شده محصول و افزایش تولید

معاون وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده در سه شیفت بر ضرورت جلوگیری از توزیع غیر برنامه‌ریزی شده محصول و افزایش تولید تاکید کرد.

معاون وزیر صمت با اشاره به افزایش تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده در سه شیفت بر ضرورت جلوگیری از توزیع غیر برنامه‌ریزی شده محصول و افزایش تولید تاکید کرد.

 

*** جلسه کارگروه کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد مبارزه با کرونای استان قزوین

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس تابش در جلسه کارگروه کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد مبارزه با کرونای استان قزوین که با حضور عیسی قبادی معاون اقتصادی استانداری، نبیل رئیس سازمان صمت، قجر بیگی معاون دارو و غذای دانشگاه علوم پزشکی و مدیران چند واحد صنعتی در محل سازمان صمت قزوین تشکیل شد، اظهار داشت:

مرحله خاصی در تاریخ دنیا و کشور را شاهدیم و اتفاقی که از جایی دیگر آغاز شد و ما نیز متأثر شدیم چالش‌های زیادی ایجاد کرده و طبیعی بود تا خود را هماهنگ کنیم مدتی طول بکشد.

قرارگاه مقابله با کرونا در کشور شکل گرفته هر چند اتفاقاتی رخ داد که با تصمیم اشتباه و منع فروش ماسک در داروخانه‌ها تنش ایجاد شد و با مکاتبات انجام شده داروخانه‌ها عرضه این محصول را آغاز می‌کنند.

وی افزود: از دیروز تولیدکنندگان ماسک، الکل، ضد‌عفونی‌کننده و دستکش یک بار مصرف افزایش یافته و با تعیین بازرس مقیم بر اساس حواله‌ای که معاون غذا و دارو صادر کند اجناس تحویل شرکت‌های پخش داده می‌شود تا توزیع شود.

 

*** افزایش تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده در سه شیفت

 

معاون وزیر صمت در ادامه گفت:

در بازدید از واحدهای تولید مواد ضد‌عفونی‌کننده برای افزایش تولید در سه شیفت هماهنگی لازم صورت گرفته تا در صورت تأمین مواد اولیه بتوان نیازهای مردم را تأمین کرد.

خوشبختانه تولید در سه شیفت موجب شده بخشی از نیازهای مردم را تهیه کنیم و این روند با شدت ادامه دارد.

*** واردات ماسک

تابش یادآور شد: برای واردات ماسک اقدام شده و وزارت بهداشت خرید آن را تضمین کرده‌است هر چند در این میان برخی فرصت طلبان کالای بهداشتی را احتکار کرده‌اند که پس از کشف به سرعت توسط وزارت بهداشت توزیع می‌شود.

وی اضافه کرد: از چند واحد تولید الکل و مواد ضد‌عفونی‌کننده در شهر صنعتی البرز دیدن می‌کنیم تا بتوانیم با رفع موانع تولید به افزایش میزان تولید کمک شود و در این میان برخی کالاها از طریق شبکه توزیع و لجستیک و قرارگاه کرونا عرضه می‌شود تا بتوانیم درست عمل کنیم.

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان دوشنبه ۱۲ اسفند ۹۸ از چند واحد تولید الکل، مواد ضدعفونی کننده در شهر صنعتی البرز بازدید کرد.

 

*** کاسبان کرونا شرمنده تاریخ خواهند شد

 

تابش در ادامه جلسه کارگروه کمیته پشتیبانی و تدارکات ستاد مبارزه با کرونای استان قزوین، تصریح کرد:

در این میان برخی فرصت طلبان از مشکلات ایجاد شده برای خود کیسه دوخته‌اند و کاسبان کرونا شده‌اند که با عبور از این شرایط بدون شک این افراد شرمنده تاریخ خواهند شد.

وی گفت: هر جا از مردم کمک خواستیم مأیوس نشدیم و امروز نیز به همت تولیدکنندگان واقفیم و علیرغم اینکه بیش از ۹۹ درصد مردم شرایط را درک کرده‌اند اما در کف بازار افرادی هستند که دنبال کاسبی از کرونا هستند که بازرسان آن‌ها را شناسایی و به دست دستگاه قضائی خواهند سپرد.

 

*** افزایش بازرسی‌ها در ایام عید

 

معاون وزیر صمت، بیان کرد: امسال قرار بود بازرسی‌ها در ایام عید دو برابر شود و در حالی که سال قبل ۴۴۰۰ بازرس داشتیم امسال این ظرفیت دو برابر شده و از ظرفیت بسیج اصناف نیز استفاده خواهیم کرد.

 

*** احتکار کالا

 

تابش گفت: برای اولین بار از ۵۰ خودرو متحدالشکل برای بازرسی استفاده شده و بر اساس سامانه انبارها وارد کار شدیم و بیش از ۱۵ قلم کالا مشمول اعلام موجودی شده که دستکش یک بار مصرف، شوینده‌ها، ماسک، الکل و ضد‌عفونی‌ها مشمول اعلام موجودی است تا احتکار تلقی نشود.

وی ادامه داد: بر اساس ابلاغ دادستانی این کالاها مشمول قواعد مدنی و کیفری نیز می‌شود و هرجا میزان آن اعلام نشده‌باشد احتکار تلقی می‌شود.

 

*** مردم باید احساس آرامش کنند

 

مدیرعامل سازمان حمایت از مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، اضافه کرد:

مردم باید احساس آرامش کنند، گاهی خبرهایی در فضای مجازی منتشر می‌شود که آرامش مردم را برهم می‌ریزد که باید از رسانه‌های رسمی و معتبر کسب اطلاع کرد.

در این وضعیت کسانی نیز هستند که با توزیع رایگان کالاهای بهداشتی به صورت خیرخواهانه وارد عرصه شده‌اند اما برخی دنبال کلاه نمدی برای خود هستند که انسان‌های سودجو بدون شک روسیاه تاریخ خواهند بود و افرادی که با سلامت مردم بازی می‌کنند رسوا خواهند شد.

*** توزیع غیر برنامه ریزی شده محصول و افزایش تولید

تابش گفت: امروز به جای گلایه از همدیگر باید در کنار هم از تولیدکننده درخواست کنیم با همه توان وارد چرخه مصرف شوند.

وی اضافه کرد: تأمین مواد اولیه، جلوگیری از توزیع غیر برنامه‌ریزی شده محصول و افزایش تولید مهم‌ترین رسالت وزارت صمت است و بازرسان ما تمام وقت در واحدهای تولید حضور دارند و از بسیج اصناف استفاده می‌کنیم تا کارها شتاب گیرد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون وزیر صمت در پایان، اظهار داشت:

در وضعیت پر حاشیه باید در مسیر سلامت مردم گام برداریم و همه توزیع‌ها از طریق قرارگاه صورت گیرد و باید همه کمک کنیم شبکه توزیع چابک شود تا تولیدات را وارد شبکه توزیع کنیم.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفت + پانزده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول