کد خبر:162135
پ
مواد ضدعفونی
رئیس سازمان صمت استان تهران:

کشف ۱۵۳ هزار ماسک و ۲۲۵۰ لیتر مواد ضدعفونی در استان تهران

رئیس سازمان صمت استان تهران از کشف ۱۵۳ هزار ماسک و ۲۲۵۰ لیتر مواد ضدعفونی در این استان خبر داد.

رئیس سازمان صمت استان تهران از کشف ۱۵۳ هزار ماسک و ۲۲۵۰ لیتر مواد ضدعفونی در این استان خبر داد.

 

*** تخلفات صورت گرفته از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، یدالله صادقی در خصوص میزان تخلفات صورت گرفته از ابتدای شیوع ویروس کرونا در کشور تا کنون، اظهار داشت:

با توجه به گشت های ویژه مشترکی که با تعزیرات، وزارت اطلاعات، پلیس امنیت اقتصادی و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی انجام شده، ۴ فقره تخلف از ۴ اسفند ماه تا امروز کشف و ضبط شده است.

وی با بیان اینکه تخلفات و احتکارهایی که انجام می‌شود توسط شبکه‌های غیر رسمی یا همان دلالان و واحد های غیر مجاز انجام شده و به تولید کننده مربوط نمی‌شود، گفت:

اولین فقره تخلف مربوط به احتکار ۵۴ هزار ماسک بوده که پرونده به تعزیرات منتقل و ماسک‌ها نیز تحویل دانشگاه علوم پزشکی شده است. دومین مود تخلف نیز مربوط به کشف ٨ میلیون دستکش و ماسک بوده که البته بیشتر آن دستکش‌های لاتکسی است که این اقلام به هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت تحویل داده شده است.

رئیس سازمان صمت استان تهران ادامه داد: یکی دیگر تخلفات ثبت شده در مربوط به ٢ هزار و ۲۵۰ لیتر انواع مواد ضدعفونی‌کننده بوده که این فقره نیز نحویل هیئت امنای صرفه‌جویی ارزی وزارت بهداشت شده است.

همچنین در چهارمین فقره نیز ۵ هزار ماسک تقلبی تولید شده در واحدهای غیر مجاز بوده که پلیس امنیت قضایی این پرونده را تحویل مراجع قضایی داده است.

 

*** مواد شوینده و ضد عفونی کننده و تأمین و توزیع آن در سطح تهران

 

صادقی با بیان اینکه از ۴ اسفند ماه تاکنون دو فقره تخلف دیگر نیز ثبت شده که توسط دستگاه‌های امنیتی و پلیس امنیت اقتصادی انجام شده و در قالب گشت مشترک نبوده است، خاطر نشان کرد:

یکی از این موارد ضبط ٧٧ فقره ماسک بوده که توسط دستگاه‌های امنیتی در شهرری انجام شده و پرونده تحویل تعزیرات و ماسک‌ها نیز به دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شده است.

وی در خصوص مواد شوینده و ضد عفونی‌کننده و تأمین و توزیع آن در سطح تهران نیز، افزود:

برخی از مواد ضدعفونی‌کننده بر پایه الکل بوده که توزیع آن به عهده وزارت بهداشت است ولی در خصوص سایر مواد ضدعفونی‌کننده و بهداشتی از جمله وایتکس، صابون‌های مایع و جامد، لکه برها و  غیره هیچ مشکلی وجود ندار و مردم شاهد توزیع گسترده آن هستند.

رئیس سازمان صمت استان تهران ادامه داد: هر واحد تولیدای هر دو نوع مواد ضدعفونی‌کننده را تولید می‌کنند اما برای مواد ضدعفونی‌کننده الکلی وزارت بهداشت سهمیه‌بندی کرده و بر اساس آن تولیدات را اداره کل تجهیزات پزشکی وزارت بهداشت دریافت و با تحویل به به واحدهای پخش، در داروخانه‌ها توزیع می‌شود.

 

*** کمبود میزان مواد ضدعفونی کننده الکلی

 

صادقی در خصوص این که چرا هنوز با توجه به افزایش تولید، میزان مواد ضدعفونی‌کننده الکلی کم است، گفت:

تاکنون سابقه این میزان مصرف برای این مواد ضدعفونی کننده نبوده ولی دستورات لازم برای افزایش تولید آن از ابتدای شیوع ویروس کرونا داده شده است ولی میزان تولید به حجم الکلی که به واحدهای تولیدی تخویل داده می شود، بستگی دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان صمت استان تهران در پایان، اظهار داشت:

از روز گذشته با توجه به هماهنگی هایی که بین اداره مل تحهیزات پزشکی وزارت بهداشت و بخش صنایع غذایی و بهداشتی وزارت صنعت شده تولیدات اقزایش یافته و از روز گذشته نیز توزیع اقلام بهداشتی الکلی شروع شده و دو روزهای آینده نیز بهتر خواهد شد، حتی محوز موقت سه ماهه نیز به واحدهایی که تولید مواد ضدعفونی بر پایه الکل نداشتند نیز برای تولید بیشتر، داده شده است.

 

تسنیم

انتهای پیام///

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول