کد خبر:162206
پ
معدن کوچک مقیاس
مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس:

احیای ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس تا پایان بهمن ۹۸

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس از احیای ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس تا پایان بهمن ۹۸ خبر داد.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس از احیای ۱۴۳ معدن کوچک مقیاس تا پایان بهمن ۹۸ خبر داد.

 

*** احیای ۱۴۳ معدن کوچک‌مقیاس تا پایان بهمن ۹۸

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سید رضا عظیمی با بیان این مطلب، اظهار داشت:

در قالب طرح احیا، فعال سازی و توسعه معان کوچک مقیاس، تا پایان بهمن، ۱۴۸۳ معدن غیرفعال در سراسر کشور شناسایی شده و برای ۸۸۱ معدن، اقدام کلینیکی و راه حل ارائه شده است.

وی افزود: تاکنون ۳۲ معدن به طور کامل فعال شده و فرصت اشتغال‌زایی مناسبی ایجاد شده است.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس با اشاره به نقش صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی، گفت:

طی مدت اجرای این طرح، بیش از ۴۰ پرونده برای ارائه به صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی شامل ۶۷ محدوده و معدن تشکیل شده است.

عظیمی افزود: برای این منظور، کمیته‌ای تخصصی متشکل از کارشناسان طرح و صندوق، با بررسی دقیق پرونده‌ها، نسبت به اعطای تسهیلات مورد نیاز متقاضیان در بخش‌های تجهیز معادن، خرید ماشین‌آلات و اکتشافات تکمیلی اقدام کرده و مجری طرح به طور مستمر، روند اعطای تسهیلات و مسائل اداری را پیگیری می‌کند.

 

*** معادن احیا شده در حدود ۲۰ استان کشور

 

وی با بیان اینکه معادن احیا شده در حدود ۲۰ استان کشور قرار دارند، بیان کرد:

این معادن در استان‌های فارس، مازندران، کهکیلویه و بویراحمد، اصفهان، آذربایجان غربی، خراسان رضوی، خراسان شمالی و همدان است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک‌ مقیاس در پایان، اظهار داشت:

بخش دیگری از استان ها مشتمل بر قزوین، گیلان، ایلام، البرز، بوشهر، قم، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان، کرمان و جنوب کرمان، زنجان و مرکزی است.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

16 − 11 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول