کد خبر:162119
پ
پارس جنوبی
قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی:

افزایش ۱۴ میلیون متر مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی

قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از افزایش ۱۴ میلیون متر مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی خبر داد.

قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی از افزایش ۱۴ میلیون متر مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی خبر داد.

 

*** افزایش ۱۴ میلیون متر مکعبی تولید گاز از پارس جنوبی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، علی‌اصغر صادقی به ظرفیت برداشت روزانه ۱۴.۲ میلیون مترمکعب گاز از سکوی ۲۴B اشاره کرد و افزود:

با بهره برداری از این سکو، ظرفیت برداشت گاز غنی از بخش فراساحل فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی به ۵۶ میلیون مترمکعب در روز معادل میزان تعیین‌شده اسمی در این طرح رسید.

قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی با بیان اینکه سکوی ۲۴B، پیش از این (۲۱ بهمن ماه)، پس از باز شدن چاه‌ها عملیاتی شد و به‌طور کامل در شرایط برداشت گاز غنی قرار داشت، تصریح کرد:

با توجه به اینکه آغاز تولید از سکوی ۲۴B، نیازمند توقف تولید کوتاه‌مدت سکوی اصلی٢٣ بود، نسبت به نرمال‌سازی مسیر گاز از سکوی فرعی ۲۴B اقدام شد و این سکوی اقماری (یکشنبه، ۱۱ اسفندماه) به بهره‌برداری رسید.

وی افزود: با عملیاتی شدن آخرین سکوی گازی فازهای ۲۲ تا ۲۴، کل زنجیره تولید این طرح در بخش فراساحل و پالایشگاه خشکی تکمیل شد.

 

*** پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، قائم مقام فازهای ۲۲ تا ۲۴ پارس جنوبی در پایان، با اشاره به اینکه پالایشگاه فازهای ۲۲ تا ۲۴ اکنون در حال دریافت گاز ترش از چهار سکوی تولیدی از طریق دو رشته خط لوله ۳۲ اینچ مرتبط با سکوهای اصلی است، اظهار داشت:

به این ترتیب مجموعه‌های فرآیندی پالایشگاه، از توان شیرین‌سازی روزانه بیش از ۵۰ میلیون مترمکعب گاز، ۷۵ هزار بشکه میعانات گازی، ۴۰۰ تن گوگرد و سالانه یک میلیون تن اتان و یک میلیون تن گاز مایع (LPG) برخوردارند.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − نه =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول