کد خبر:162223
پ
کالاهای اساسی
معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت:

عرضه کالاهای نمایشگاه‌های بهاره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

عباس قبادی معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت از عرضه کالاهای نمایشگاه‌های بهاره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند خبر داد.

معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت از عرضه کالاهای نمایشگاه‌های بهاره در فروشگاه‌های زنجیره‌ای خبر داد.

 

*** کالاهای بهداشتی به اندازه مورد نیاز در بازار وجود دارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، عباس قبادی در بازدید از یکی از شعبه‌های فروشگاه‌ شهروند و میدان میوه و تره بار در بزرگراه جلال آل احمد با بیان این مطلب، اظهار داشت:

در هفته گذشته سطح تقاضا برای کالاهای بهداشتی و سلامت محور به سبب شیوع کرونا ویروس افزایش یافته بود که با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته کالاهای بهداشتی اکنون به اندازه مورد نیاز در بازار وجود دارد و مشکلات تامین برخی کالاهای سلامت محور دیگر از جمله ماسک و مواد ضدعفونی نیز در این هفته برطرف خواهد شد.

 

*** برخورد با افزایش قیمت مواد بهداشتی

 

وی با بیان اینکه در مواد بهداشتی افزایش قیمتی در چند ماهه اخیر نداشتیم، تصریح کرد:

در صورت مشاهده هر گونه افزایش قیمت در مواد بهداشتی به خصوص مواد بهداشتی مرتبط با درمان و پیشگیری از ویروس کرونا، برخوردهای لازم و قانونی صورت خواهد گرفت و سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نظارت‌ها و کنترل‌های لازم را خواهند داشت.

 

*** عرضه کالاهای نمایشگاه‌های بهاره در فروشگاه های زنجیره‌ای

 

معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت در این بازدید افزود:

تصمیم گرفته شد تا کالاهایی که قرار بود در نمایشگاه‌های بهاره عرضه شود به خاطر شیوع بیماری کرونا و تعطیلی این نمایشگاه‌ها، در فروشگاه‌های زنجیره‌ای در اختیار مردم قرار بگیرد که فضای کاملاً بهداشتی، عرضه‌ای ساماندهی شده و شرایط به مراتب مطبلوب تر از مزایای این تصمیم است.

 

*** ذخیره سازی لازم برای تامین مرغ انجام شده است

 

قبادی گفت: مشکلی در تامین مرغ مورد نیاز مردم در بازار نداریم و ذخیره سازی‌های لازم حتی تا پس از ماه مبارک رمضان با برنامه‌ریزی انجام شده است.

حتی به تولیدکنندگان ماکارونی سهمیه گندم مورد نیاز را داده ایم و از لحاظ تامین این ماده خوراکی نیز مشکلی نخواهیم داشت.

وی در ادامه افزود: روغن خوراکی مورد نیاز بازار کشور نیز عرضه شده‌است و در این ماده خوراکی افزایش قیمتی را نیز مشاهده نکردیم و این کالا به وفور اکنون در بازار وجود دارد.

 

*** عرضه مرغ و گوشت قرمز منجمد به قیمت مصوب برای تنظیم بازار

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون امور بازرگانی داخلی وزیر صمت در پایان، اظهار داشت:

با هماهنگی شرکت پشتیبانی امور دام کشور مرغ و گوشت قرمز منجمد مازاد موجود در انبارها برای تنظیم بازار ایام پایانی سال و شب عید به قیمت مصوب به مردم عرضه می شود و الحمدالله این اقلام نیز به وفور در بازار وجود دارند.

 

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 18 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول