کد خبر:162310
پ
صنعت سیمان
مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته:

ایجاد تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه‌های نانوزیست تخریب‌پذیر صنعت سیمان در جهان

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از ایجاد تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه‌های نانوزیست تخریب‌پذیر صنعت سیمان در جهان خبر داد.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته از ایجاد تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه‌های نانوزیست تخریب‌پذیر صنعت سیمان در جهان خبر داد.

 

*** تحول بزرگ در تولید و صادرات کیسه‌های نانوزیست تخریب‌پذیر صنعت سیمان در جهان

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رضا نقی پور اصل با اعلام این خبر ، اظهار کرد:

با موافقت اعضای محترم مجمع صندوق اولین تسهیلات ۵۰ میلیارد ریالی این مجموعه به طرح تولید و صادرات کیسه‌های نانوزیست تخریب پذیر در صنعت سیمان اختصاص یافت.

وی در ادامه با اشاره به حجم میزان تولید این واحد صنعتی گفت:

با اجرای این طرح سالانه بیش از ۵۰ میلیون تخته کیسه نانوزیست برای استفاده در صنعت سیمان کشور تولید می شود که در آینده‌ای نزدیک از این محصول در بسته بندی آرد نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت و با این میزان تولید از واردات کاغذ کرافت به ارزش ۱۵۰۰۰ میلیارد ریال در سال جلوگیری می‌شود.

مدیرعامل صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در ادامه با اشاره به فواید زیست محیطی طرح یاد شده گفت:

با اجرای این طرح عمر تجزیه کیسه ها در طبیعت از ۴۰۰ سال به دو و نیم سال کاهش می یابد که این مسئله کاملا منطبق با ابلاغیه شورای عالی محیط زیست ،دستور معاون محترم رئیس جمهور و قانون مدیریت پسماند و سند آسیب شناسی کلانشهرها در بخش محیط زیست می باشد که استفاده از آن در صنعت سیمان موجب ایجاد تحول بزرگ در افزایش کیفیت بسته بندی با استفاده از محصولات نانو، جلوگیری از ضایعات و کاهش۶۰ درصدی هزینه بسته‌بندی سیمان نسبت به کاغذ کرافت می‌شود.

 

*** کاهش ۲۰ درصدی استفاده از مواد شیمیایی با جایگزینی مواد معدنی

 

از دیگر ویژگی‌های این محصول ضدآب بودن و ارزان‌تر بودن آن می‌باشد همچنین اجرای این طرح برای جلوگیری از احتکار سیمان که بعضا توسط برخی از سودجویان انجام می شود.

نقی پور اصل کاهش ۲۰ درصدی استفاده از مواد شیمیایی با جایگزینی مواد معدنی و همچنین جهش صادرات در صنایع پلیمری پایین‌دستی پتروشیمی ، جلوگیری از خام فروشی و افزایش ارزش افزوده مواد پتروشیمی را از مزایای استفاده این محصول در صنایع پتروشیمی دانست.

مدیرعامل شرکت مادرتخصصی صندوق حمایت از صنایع پیشرفته در پایان با اشاره به اشتغالزا بودن طرح مذکور اظهار داشت: با اجرای این طرح در فاز نخست برای ۱۳۰ نفر به صورت مستقیم شغل ایجاد شده است.

 

*** گروه صنعتی یاران ساختار آذر 

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، گروه صنعتی یاران ساختار آذر تولیدکننده و صادرکننده کیسه‌های نانوزیست تخریب‌پذیر صنعت سیمان در سال ۱۳۷۴ با هدف تولید انواع گونی‌های پلی پروپیلن در شهرک صنعتی سلیمی استان آذربایجان شرقی تاسیس گردید و با ورودی به بازارهای بین‌المللی توانست نام خود را به عنوان یکی از تولیدکنندگان این عرصه در منطقه تثبیت نماید.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 9 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول