کد خبر:162095
پ
سازمان توسعه تجارت ایران
رئیس سازمان توسعه تجارت:

برقراری خطوط منظم کشتیرانی در جهت توسعه صادرات

رئیس سازمان توسعه تجارت حمایت از برقراری خطوط منظم کشتیرانی در جهت توسعه صادرات را جزو اولویت‌های اصلی این سازمان عنوان کرد.

رئیس سازمان توسعه تجارت حمایت از برقراری خطوط منظم کشتیرانی در جهت توسعه صادرات را جزو اولویت‌های اصلی این سازمان عنوان کرد.

 

*** برقراری خطوط منظم کشتیرانی در جهت توسعه صادرات

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حمید زادبوم برقراری خطوط منظم توسط کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران را گام مهمی در جهت عمل به سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و توسعه صادرات دانست و اظهار داشت:

حمایت از برقراری خطوط منظم کشتیرانی، توسط شرکت کشتیرانی خزر در حاشیه دریای خزر، شرکت کشتیرانی سپید در حوزه خلیج فارس، دریای عمان و هند و کشتیرانی حافظ دریای آریا در حوزه شرق آفریقا و استمرار فعالیت این خطوط از سیاست های اصلی سازمان توسعه تجارت ایران است.

وی در ادامه با تشریح آماری از میزان محصولات بارگیری شده صادراتی توسط کشتیرانی خزر، از رشد ۱۳ برابری محصولات بارگیری شده صادراتی در این خط خبر داد و افزود:

افزایش محصولات بارگیری شده صادراتی از یازده هزار و ۱۸۱ تن در سال ۹۴ به ۱۴۵ هزارو ۳۴۲ تن در سال ۹۷ نشان‌دهنده سیاست‌های مطلوب در حمایت از برقراری و استمرار خطوط منظم کشتی‌رانی است.

معاون وزیر صمت اضافه کرد: سالانه ۷۲ سفر به مقصد بنادر آستراخان روسیه، آکتائو قزاقستان و باکو آذربایجان انجام می‌شود؛ همچنین، در این مسیرها با هدف کاهش هزینه‌های حمل و نقل، به ازای هر تن کالای صادراتی ۵۰ درصد کاهش قیمت صورت گرفته است.

 

*** استفاده از تعرفه‌های ترجیحی

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، رئیس سازمان توسعه تجارت در پایان از بنگاه‌های صادراتی خواست تا با هماهنگی شرکت‌های کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، نسبت به حمل کالاهای صادراتی خود و استفاده از تعرفه‌های ترجیحی اقدام نمایند.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول