کد خبر:161977
پ
شرکت مس
مدیر عامل شرکت مس:

شرکت مس در ۱۱ ماهه سال ۹۸، فراتر از برنامه عمل کرد

مدیر عامل شرکت مس از عملکرد خوب این شرکت در ۱۱ ماهه سال ۹۸ خبر داد.

مدیر عامل شرکت مس از عملکرد خوب این شرکت در ۱۱ ماهه سال ۹۸ خبر داد.

 

*** افتتاح طرح کارخانه اکسیژن و انبار کنسانتره و طرح ذخیره‌سازی اسیدسولفوریک در بندرعباس

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سعدمحمدی با بیان این‌ که در سال ۹۸ تلاش شد تا پروژه‌ها با سرعت بیشتری پیشرفت داشته باشد، اظهار داشت:

در سال جاری بیش از ۳۵۰۰ میلیارد تومان طرح توسعه‌ای به اتمام رسیده است؛ ازجمله طرح افزایش ظرفیت ذوب خاتون‌آباد از ۸۰ هزار تن به ۱۲۰ هزار تن که نتیجه آن رسیدن ظرفیت ذوب کشور به ۴۰۰ هزار تن مس آندی برای اولین بار در کشور شد.

مدیر عامل شرکت مس افزود: همچنین در سال جاری واحد تولید اسیدسولفوریک سرچشمه با اهداف کاملاً محیط زیستی راه‌اندازی و افتتاح شد و واحد تولید اسیدسولفوریک خاتون‌آباد در مراحل پایانی قرار دارد و تا پایان سال بهره‌برداری خواهد شد.

وی افزود: طرح کارخانه اکسیژن و انبار کنسانتره و طرح ذخیره‌سازی اسیدسولفوریک در بندرعباس نیز آماده افتتاح است.

سعدمحمدی با بیان این‌ که شرکت مس در سال رونق تولید در کنار تولید حداکثری از اجرای طرح‌های توسعه‌ای غافل نشد، گفت:

برنامه ما در سال ۹۹ افزایش تولید است و برای این منظور طرح کارخانه ۱۵۰ هزار تنی کنسانتره درآلو روند خوبی را طی می‌کند و کارخانه ۱۵۰ هزار تنی کنسانتره دره زار نیز در حال اجراست.

 

*** احداث کارخانه‌های کنسانتره فاز ۲ میدوک در شهربابک

 

مدیرعامل شرکت مس با بیان اینکه در فاز سه تغلیظ سونگون با ظرفیت ۱۵۰ هزار تن کنسانتره تا پایان تیرماه سال ۹۹ سه میلیون مترمکعب تسطیح و خاک‌ برداری عملیاتی خواهد شد، اظهار کرد:

همچنین طرح‌های جدید برای احداث کارخانه‌های کنسانتره فاز ۲ میدوک در شهربابک، فاز سه سرچشمه و راه‌اندازی کارخانه فرآوری سرباره‌ ها در سرچشمه در دستور کار قرار دارد تا حجم قابل‌ توجهی از سرباره‌هایی که دپو شده به‌عنوان خوراک برای تولید استفاده شود.

وی ادامه داد: همچنین طرح‌های تکمیل چرخه تولید در مجتمع مس سونگون در حال طی کردن مراحل پایانی برای انتخاب پیمانکار و ورود به فاز اجرایی است.

سعدمحمدی در ادامه با بیان این‌که شرکت مس از تمام جوانب در حال طی کردن مسیر خوبی است، گفت:

شرکت مس تاکنون موفق شده است تا بیش از ۲۰ هزار میلیارد تومان فروش را به ثبت برساند. در آخرین پیش‌ بینی که اعلام کردیم هدف‌گذاری ما در حدود ۱۹ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان بوده است، عملکرد ما تاکنون از تمام تعدیل‌هایی که اعلام کردیم فراتر رفته و ماه پایانی سال را نیز داریم.

مدیر عامل شرکت مس بیان کرد: در بخش تولید خوب عمل کردیم و برای اولین بار حجم فروش ما از تولید فراتر رفته است و انتظار داریم گزارش پایان دوره ما رکوردهای خوبی را گزارش دهد.

 

*** روند رشد ارزش سهام

 

وی در خصوص روند رشد ارزش سهام نیز، گفت:

خوشبختانه شرایط سهام مس خوب است و ارزش بازار ما از ۳۰ هزار میلیارد تومان به بیش از ۷۰ هزار میلیارد تومان افزایش داشته است و بازدهی خوبی نصیب سهامداران شده است و با توجه به برنامه‌های عملیاتی که در دست اجرا داریم شرایط مس بهتر نیز خواهد شد.

سعدمحمدی در خصوص نوسانات قیمت سهام متأثر از نوسانات قیمت مس در بازارهای جهانی در اثر شیوع کرونا ویروس، افزود:

طبعاً قیمت مس در محدوده‌های فعلی نخواهد ماند و با عادی شدن شرایط افزایش تقاضا و رشد قیمت مس را شاهد خواهیم بود.

مدیر عامل شرکت مس بیان کرد: گاهی اوقات سهامداران نیز متأثر از نوسانات قیمت مس حساسیت‌هایی را نشان می‌دهند اما وضعیت ملی مس خوب است و ما نگرانی خاصی از شرایط و عملکرد شرکت نداریم و برای پیشبرد اهداف تعریف‌شده گام برمی‌داریم.

وی ادامه داد: در حال بودجه‌ریزی برای سال مالی ۹۹ هستیم و شرایط مناسب است چه به لحاظ اکتشاف، تولید، فروش و اجرای طرح‌های توسعه‌ای حتی در برنامه‌های ورزشی و احداث ورزشگاه نیز در شرایط خوبی هستیم.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیرعامل شرکت مس در پایان، اظهار داشت:

در تلاشیم برای سال آتی همه رکوردهای سال جاری را در همه زمینه‌ها ازجمله تولید، اکتشاف و فروش ارتقا دهیم .

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هفده − دو =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول