کد خبر:161929
پ
ضدعفونی کردن هواپیماها
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری:

کمبود امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها واقعیت ندارد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شایعات مبنی بر کمبود امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها را تکذیب کرد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری شایعات مبنی بر کمبود امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها را تکذیب کرد.

 

*** کمبود امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها واقعیت ندارد

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، جعفر زاده ضمن تکذیب این موضوع که امکانات برای ضدعفونی کردن هواپیماها کم است، گفت:

در این باره جلسات گوناگونی با نهادهای مربوطه داشته ایم و در آخرین جلسه که با حضور معاون حوزه همکاری‌های بین الملل وزارت بهداشت، مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی، مدیران عامل شرکت‌های هواپیمایی، نماینده مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، نمایندگان سپاه، اطلاعات، پلیس فرودگاه‌های کشور برگزار شد، رعایت و عمل به توصیه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت جهانی ایکائو مورد تاکید قرار گرفت و باید تلاش کنیم در مبادی فرودگاهی کنترل‌ها تشدید شده و هیچ مسافر بیماری از کشور خارج نشود.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور با بیان این که در این جلسه درخواست‌های خود را به وزارت بهداشت اعلام کردیم، تصریح کرد:

قرار است وزارت بهداشت برای کمک به مقابله با ویروس کرونا یکسری امکانات در اختیار شرکت‌های هواپیمایی قرار دهد، سازمان هواپیمایی کشوری به بخش‌های مختلف مانند فرودگاه‌ها و شرکت‌های هواپیمایی تاکید کرده است که تمام اصول بهداشتی و اقدام‌های پیشگیرانه بر اساس توصیه‌ها و دستورالعمل‌های وزارت بهداشت به عنوان محور اصلی و تصمیم‌گیر در این موضوع، رعایت شود.در بخش آموزش هم اقدام‌های لازم انجام شده است.

 

*** ستاد مرکزی سلامت صنعت هوانوردی

 

وی تصریح کرد: در این سازمان نیز ستاد مرکزی سلامت صنعت هوانوردی تشکیل شده که راهبری مسائل در این زمینه تصمیم‌گیری و ابلاغ می‌شود و قرار است دوره‌های آموزش مورد نظر وزارت بهداشت برای کروی پروازی تشکیل و سرفصل‌های ویژه مقابله با کرونا توسط اساتید ارائه و تدریس شود.

جعفرزاده بیان کرد: سازمان هواپیمایی دستورالعمل‌های وزارت بهداشت را انجام می‌دهد و شدت و ضعف عملکردها نیز بستگی به تصمیم‌های این وزارتخانه دارد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، سخنگوی سازمان هواپیمایی کشور در پایان، اظهار داشت:

تاکنون مشکلی در زمینه ضدعفونی کردن هواپیماها نداشته ایم، این توضیحات نشان می‌دهد که موضوع نبود امکانات منتفی است و کارها طبق دستورالعمل‌ها انجام می‌شود.

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 − یازده =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول