کد خبر:162074
پ
بهمن حسین زاده
مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی:

رشد ۱۵۷ درصدی شرکت‌های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی از رشد ۱۵۷ درصدی تعداد شرکت های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور خبر داد.

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی از رشد ۱۵۷ درصدی تعداد شرکت های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور خبر داد.

 

*** رشد ۱۵۷ درصدی شرکت‌های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، بهمن حسین‌زاده با اشاره به اجرای قانون اساسنامه شرکت سهامی نمایشگاه بین‌المللی مبنی بر برگزاری نمایشگاه‌ها در داخل و خارج از کشور، اظهار داشت:

برگزاری نمایشگاه در خارج و داخل کشور از مهم ترین وظایف شرکت سهامی محسوب می‌شود؛ از این رو در سال جاری میانگین متراژ اختصاص یافته به فضاهای نمایشگاهی در مقایسه با سال ۹۷، در حدود ۱۶ درصد افزایش یافت.

وی افزود: علاوه بر این در مقایسه با سال گذشته به لحاظ تعداد شرکت‌های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور، رشد ۱۵۷ درصدی داشته‌ایم که این رقم حاکی از دستاورد و عملکرد مثبت شرکت نمایشگاه‌ها است.

 

*** سه محور اصلی وزارت صمت

 

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی با اشاره به شعار سال ۹۸ با عنوان سال رونق تولید از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی و همچنین تدوین و ابلاغ راهبردها و برنامه‌های وزارت صمت، خاطرنشان کرد:

توسعه صادرات، توسعه تولید و تعمیق ساخت داخل، توسعه فناوری و شرکت‌های دانش‌بنیان و بهبود فضای کسب و کار نیز سه محور اصلی وزارت صمت است که شرکت نمایشگاه‌های بین المللی تمام تلاش خود را برای رسیدن به این اهداف انجام می‌دهد.

حسین‌زاده با بیان اینکه شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی نیز برنامه‌های خود را بر اساس محورهای فوق و تکالیف اساسنامه متمرکز کرده‌است، گفت:

برخی از مهم‌ترین اقدامات صورت گرفته عبارتند از افزایش سبد نمایشگاه‌های دانش‌بنیان از جمله اینوتکس– لیزر و شکل‌دهی غرفه استارت‌آپ‌ها در اکثر نمایشگاه‌های داخلی.

 

*** حمایت از این شرکت‌های دانش‌بنیان

 

وی بیان کرد: علاوه بر موارد فوق با معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری توافقنامه‌ای منعقد شد تا برای نخستین بار برای حمایت از این شرکت‌های دانش‌بنیان، با هدف دستیابی به اقتصاد دانش‌بنیان و رسوخ علم و فناوری در صنایع تولیدی داخلی؛ این شرکت‌ها در برگزاری نمایشگاه‌ها مشمول تخفیف هزینه مشارکت در نمایشگاه شوند.

 

*** برگزاری نمایشگاه‌هایی با رویکرد تقاضا محور

 

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در ادامه گفت:

علاوه بر این برگزاری نمایشگاه‌هایی با رویکرد تقاضا محور به منظور رونق تولید داخل و تامین نیازمندی‌های مورد نیاز واحدهای تولیدی صنعتی از ظرفیت‌های تولیدی داخل کشور از جمله این برنامه‌ها بوده‌است.

 

*** استفاده از ظرفیت‌های داخلی و ممانعت از خروج

 

حسین زاده بیان کرد: برگزاری نمایشگاه فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید نیز برای نخستین بار در راستای تحقق برنامه نهضت ساخت داخل برگزار شد که ضمن برگزاری این نمایشگاه قراردادهای خوبی میان شرکت‌های داخلی جهت تامین نیازمندی‌هایشان منعقد شد که همین امر باعث استفاده از ظرفیت‌های داخلی و ممانعت از خروج ارز شد.

وی در ادامه یادآور شد:

بازبینی قوانین و مقررات برگزاری نمایشگاه‌ها با هدف تسهیل و بهبود در فضای کسب و کار مانند بازگشایی دفتر گمرک نمایشگاه‌ها و اخذ مصوبه هیات دولت جهت ترخیص کالاهای نمایشگاهی بدون ثبت سفارش از دیگر اقدامات انجام شده توسط شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین المللی است.

 

*** رشد ۳۰ درصدی عناوین نمایشگاهی در خارج از کشور

 

مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی ایران با اشاره به برگزاری نمایشگاه‌های خارج از کشور افزود:

تعداد عناوین نمایشگاهی که در خارج از کشور برگزار کرده‌ایم در مقایسه با سال گذشته رشد ۳۰ درصدی داشته‌ایم و رویکرد این نمایشگاه‌ها نیز با هدف توسعه حضور در کشورهای همسایه؛ اختصاص ۵۰ درصد از سهم نمایشگاه‌های خارجی به کشورهای همسایه بوده‌است‌.

 

*** ارائه تسهیلات به شرکت‌های مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور

 

حسین‌زاده در ادامه اضافه کرد:

در نمایشگاه مواد غذایی آلمان، نمایشگاه فرش چین، نمایشگاه ساختمان اربیل عراق، چرم روسیه، سنگ ورونا، ساختمان باکو، گل و گیاه هلند، پزشکی دوسلدورف، پلاستیک استانبول، قطعات خودرو استانبول و ساختمان پاکستان میزان مشارکت شرکت‌های داخلی نسبت به سال گذشته ۱۵۷ درصد رشد داشته است.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، مدیر عامل شرکت سهامی نمایشگاه‌های بین‌المللی در پایان، اظهار داشت:

ارائه تسهیلات و تخصیص یارانه به ۱۵۷ شرکت ایرانی مشارکت‌کننده در نمایشگاه‌های خارج از کشور در جهت حمایت از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی از دیگر اقدامات انجام شده بوده‌است.

 

انتهای پیام///

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول