کد خبر:161963
پ
معاون دریانوردی
معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر

ممنوعیت ارائه خدمات تردد موقت به خدمه شناورهای خارجی

معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر در جهت پیشگیری از ویروس کرونا در بخش حمل و نقل دریایی کشور از ممنوعیت خدمات تردد موقت به خدمه شناورهای خارجی خبر داد.

معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر در جهت پیشگیری از ویروس کرونا در بخش حمل و نقل دریایی کشور از ممنوعیت ارائه خدمات تردد موقت به خدمه شناورهای خارجی خبر داد.

 

*** صدور تاییدیه سلامت خدمه کشتی‌ها

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، حسین عباس نژاد درباره اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای سازمان بنادر و دریانوردی پس از شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت:

کنترل وضعیت سلامت خدمه کشتی‌ها توسط مرکز کنترل ترافیک دریایی در مبادی ورودی و لنگرگاه‌ها و قبل از ورود به بندر و صدور مجوز پهلوگیری کشتی‌ها در اسکله‌های بندری پس از صدور تاییدیه سلامت خدمه کشتی‌ها توسط مأموران قرنطینه انسانی اعزامی از شبکه بهداشت و درمان از جمله تمهیدات سازمان بنادر است.

 

*** اجرای دستورالعمل‌ها و رویه‌های عملیاتی استاندارد

 

وی در ادامه، بیان کرد:

سازمان بنادر و دریانوردی به عنوان مرجع دریایی کشور، کلیه اطلاعیه‌ها و دستورالعمل‌های دریافتی از سازمان جهانی بهداشت، سازمان جهانی دریانوردی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اورژانس کشور در خصوص توصیه‌های بهداشتی در مقابله با ویروس، را به طور مداوم ابلاغ و بر سلامت محیط کار، اجرای دستورالعمل‌ها و رویه‌های عملیاتی استاندارد و راهنمای گام به گام بازرسی بهداشتی شناورها و دستورالعمل‌های اجرایی مرتبط با نحوه برخورد با بیماران مشکوک آلوده به ویروس کرونا تأکید دارد.

 

*** نصب بنرهای هشدار پیشگیرانه در اماکن

 

به گفته معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر، تهیه ماسک، دستکش، مواد ضدعفونی‌کننده و تجهیزات بهداشتی جهت راهنمایان کشتی‌ها و سایر پرسنل مرتبط با کشتی؛ آمادگی شناورهای ناجی جهت انتقال موارد احتمالی مبتلایان به ویروس کرونا و نصب بنرهای هشدار پیشگیرانه در اماکن عمومی و پرتردد بندری از دیگر اقدمات سازمان بنادر برای مهار ویروس جدید به شمار می‌آید.

 

*** استقرار تیم‌های بهداشت و کنترل در مبادی ورودی مسافر به بنادر مسافری و جزایر

 

عباس نژاد در خصوص تمهیدات مقابله‌ای و پیشگیرانه در شناورهای مسافری متردد در مسیرهای داخلی و خارجی، ضمن علام استقرار تیم‌های بهداشت و کنترل در مبادی ورودی مسافر به بنادر مسافری و جزایر از ضد عفونی کردن شناورهای مسافری قبل از مسافرگیری و پس از تخلیه؛ ضدعفونی نمودن شناورهای لندینگ کرافت حمل خودرو و مسافر؛ ضد عفونی کردن ترمینال‌های مسافری و ماشین‌های برقی حمل مسافر در محوطه‌های بندری به صورت مستمر خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری صنایع، معاون مدیرکل امور دریایی سازمان بنادر در پایان، اظهار داشت:

ضدعفونی راه پله‌ها و پل‌های شناورهای مسافری و سطوح قابل لمس توسط مسافرین؛ کنترل وضعیت سلامت کلیه مسافرین ورودی به پایانه‌های مسافری دریایی و ارائه آموزش‌های لازم در خصوص مقابله و کنترل بیماری خدمه شناورهای مسافری از دیگر تمهیدات سازمان بنادر جهت حفظ ایمنی و بهداشت پایدار در حوزه مسافری محسوب می‌شود.

 

 

انتهای پیام///

 

 

منبع
خبرگزاری صنایع
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − 10 =

کلید مقابل را فعال کنید

همراه اول